RENGINIAI

 

 

2017 – 2018 mokslo metai

 

,,VELYKINIAI ŽAIDIMAI VAIKAMS. MARGUČIŲ RIDENIMO TURNYRAS"

Kovo 26 - 30 dienomis ,,Bitučių" ir ,,Boružėlių" grupėse vyko projektas: ,,Velykiniai žaidimai vaikams. Margučių ridenimo turnyras". Tikslas: Siekti, kad vaikai pajustų, kad pavasaris gyvybės atbudimo metas.

 

 

 

"MES SPORTUOJAME NUO MAŽENS"

Jaunesniojo ir viduriniojo amžiaus vaikai dalyvavo sportinėje pramogoje "Mes sportuojame nuo mažens".

 

ŽIEMA ŽIEMA BĖK IŠ KIEMO

Vasario 13 dieną darželyje vyko šventinis rytmetys "Žiema žiema bėk iš kiemo ", kurio metu vaikai bandė išvyti žiemą ir kuo greičiau prisišaukti pavasarį.

 

 

 

SUSITIKIMO TIKSLAS - PABENDRAUTI IR PASIDALYTI ŠILUMA

 

„Kiek žmoguje gerumo, tiek jame ir gyvenimo.“

Prieš penkerius metus užsimezgė graži draugystė tarp lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenės ir dviejų šeimynų – „Žemynos“ iš Urvikių ir „Ąžuoliuko“ iš Palnosų. Nuo to laiko kartu dalijamės gerumu, šiluma, gyvenimiška patirtimi ir svajonėmis.
Mus sieja bendra misija – jaunosios kartos auklėjimas ir puoselėjimas. Mes didžiuojamės minėtų šeimynų vaikų įtėviais, jų pasiaukojimu, siekiu suteikti vaikams tikrų namų jaukumą ir šilumą. Kiekvienais metais advento laikotarpiu susitinkame, tad ir šiemet taip pat juos pakvietėme pasisvečiuoti „Gintarėlyje“, pabūti kartu.

Mūsų svečius pradžiugino „Smalsučių“ grupės vaikai, suvaidinę muzikinę pasaką „Ganau aveles“. Šventinę nuotaiką pratęsėme žaisdami liaudies žaidimus. Meninio ugdymo pedagogė E. Butaitė pakvietė į dailės studiją, kurioje pravedė vaikams užsiėmimą su dailės terapijos elementais. Vaikai turėjo galimybę pasinerti į savo svajonių pasaulį, piešdami išreikšti savo norus, pasidalyti mintimis su kitais.
Vakaro staigmena – netikėtai mus aplankęs Kalėdų Senelis, apdalijęs visus dovanomis, kurios palietė kiekvieno vaiko ir suaugusiojo širdį. O kvapni pica visus pakvietė prie vaišių stalo.

Informavo metodinė kūrybinė grupė „Kibirkštėlė“

 

 

 

ADVENTINIS RYTMETYS

   Šventinį rytmetį II jaunesniųjų ir viduriniųjų grupių vaikus aplankė keturi Angelai, kurie simbolizuoja keturias advento savaites. Visi jie dirba skirtingus, labai svarbius darbus. Rausvasis angelas (auklėtoja Loreta Juodeikienė) pro žiūronus stebi viso pasaulio vaikučius: ar jie rytais prausiasi, mankštinasi, ar gražiai draugauja, ar tvarko žaisliukus.  Baltasis angelas (auklėtoja Regina Mažirimienė) stebuklingais virbalais mezga snaigėms baltus apsiaustus. Gelsvasis angelas (auklėtoja Sonata Kairienė) kasnakt danguje įžiebia žvaigždeles. Žydrasis angelas (auklėtoja Danutė Stankienė) saugo vaikų sapnelius.
  Atvykę angelai drauge su vaikais dainavo, žaidė adventinius žaidimus, kalbėjo apie artėjančias Kalėdas.

 

 

 

ADVENTAS - RIMTIES IR SUSIKAUPIMO METAS

Gruodžio 6 d. darželyje vyko šventinis rytmetys "Adventas - rimties ir susikaupimo metas", kurio metu vaikai susipažino su Kūčių ir Kalėdų papročiais bei tradicijomis.

 

 

TARPTAUTINĖ DIENA BE AUTOMOBILIO

Rugsėjo 22 d. darželyje vyko akcija „Diena be automobilio“. Tai buvo puiki proga prisidėti prie Tarptautinės dienos be automobilio minėjimo bei švarios aplinkos išsaugojimo ir pakeisti savo kasdienius transporto įpročius, bent vienai dienai atsisakant važiavimo automobiliu. 
Lopšelio-darželio automobilių stovėjimo aikštelę užpildė vaikai į darželį atvykę pėsčiomis, dviratukais, paspirtukais, lėlių vežimėliais. Renginyje apsilankęs Karlsonas (PU pedagogė E. Matutienė) visiems dalyviams priminė saugaus eismo taisykles, papasakojo kuo ši akcija naudinga gamtai. Linksmi pasivažinėjimai turimomis transporto priemonėmis, žaidimai, pasivaikščiojimai gryname ore suteikė puikių emocijų, žvalumo, energijos ir padovanojo švaresnį oro gurkšnį gamtai. Dėkojame visiems šiai akcijai neabejingiems dalyviams.

 

ŠIAULIŲ VAIKŲ STUDIJOS „SVIRPLYS“ KONCERTAS

Rugsėjo 21 d. darželio ugdytiniai lankėsi Šiaulių vaikų studijos „Svirplys“ koncerte ir linksmai leido laiką karu su šauniais „Svirplio“ atlikėjais, vadovu Romu Trijoniu bei jų nuotaikingomis, skambiomis dainelėmis.

MUMS VISIEMS LABAI SMAGU, KAI MES VĖL VISI KARTU

Rugsėjo pirmosios rytą šventiškai pasipuošę vaikai, nešini spalvingomis gėlių puokštėmis, skubėjo į lopšelio-darželio „Gintarėlis“ grupes. Susitikę, susipažinę su draugais, auklėtojomis, grupių aplinkomis, pasidalinę vasaros įspūdžiais, rugsėjo 7 dieną visi rinkosi į darželio salę. Salėje linksmai praleisti laiką, kartu pažaisti pakvietė menino ugdymo mokytoja R. Skirmontienė, nuotaikingas personažas Karlsonas (pu pedagogė E. Matutienė) ir išmintingoji Pelėda (auklėtoja S. Kairienė). Susirinkusius šventės dalyvius su mokslo metų pradžia pasveikino darželio l.e.p. direktorė Saulė Sadauskienė. Leisdami laiką karu su draugais, žaisdami žaidimus, šokdami, dainuodami dainas vaikai bei išmintingoji Pelėda nestokojo pamokymų Karlsonui, kaip sveikai maitintis, saugiai, draugiškai elgtis ir papasakojo, kodėl svarbu būti smalsiems, viskuo domėtis ir netinginiauti. Renginio metu vaikai mėgavosi siurprizais, visus lydėjo puiki nuotaika, šypsenos, draugiškas ir šiltas bendravimas.
Juk augti darželyje smagu, leidžiant laiką tarp draugų!

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 – 2017 mokslo metai

 

 

BIRŽELIO 1-OJI – TARPTAUTINĖ VAIKŲ

GYNIMO DIENA

 

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami – kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams...

/J. Marcinkevičius/

 

 

PEDAGOGŲ SĄSKRYDIS – 2017

Saulėtą gegužės 26 d. Balsių stovykloje vyko Mažeikių rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogų metodinis renginys „Sąskrydis – 2017“. Gražioje Balsių stovyklos teritorijoje, apjuostoje Virvytės upės vingio, susirinko gausus pedagogų būrys iš 13 Mažeikių rajono ikimokyklinių įstaigų. Sąskrydžio tikslas – aktyvinti švietimo įstaigų, jų bendruomenių narių bendravimą ir bendradarbiavimą, skatinant teigiamų emocijų patyrimą bendroje veikloje.
Renginyje lankėsi Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Romas Venclovas, LR Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus padėjėja–sekretorė Jūratė Bernotienė, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė.
Sąskrydžio metu vyko dalyvių prisistatymai, aktyvi bei nuotaikinga Fitness treniruotė su Živile Martinkiene, orientacinės ir muzikinės „Atspėk dainą“ užduotys, proto mūšio kovos. Puikią nuotaiką viso renginio metu kūrė Egidijus Urbonas.
Renginio pabaigoje visos įstaigos buvo iškilmingai apdovanotos padėkos raštais, nominacijomis. Mūsų įstaigos pedagogės pelnė „Ritmiškiausios“ komandos nominaciją.
Už puikių renginį, nuostabiai praleistą laiką dėkojame sąskrydžio vadovei ir organizatorei – metodinio būrelio pirmininkei, lopšelio-darželio „Bitutė“ auklėtojai ekspertei Zuzanai Strakšienei.

VAIKŲ IR PEDAGOGŲ KONFERENCIJA ,,AUGAME SU PASAKA“

Gegužės 9, paminint Lietuvos spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, darželyje vyko vaikų ir pedagogų konferencija.
Šventinį renginį pradėjo laikinai einanti direktorės pareigas Saulė Sadauskienė, ji pasveikino visus susirinkusius svečius, pasidžiaugė atvykusiais vaikais, pedagogais iš kitų darželių.
Pasakų Fėja (Esmeralda – dailės mokytoja) nuteikė visus kūrybinės improvizacijos ir sceninės kultūros laisvei, skatino visus tą rytą bendrauti ir bendradarbiauti pasakų pagalba. Šventę tęsė 4 metų Rusnės (savos kūrybos) šokis.
Konferenciją vedė dvi darželio auklėtojos ir vaikai – 7 m. Ugnė ir 7 m. Lukas. Anot jų, pasaka pati įdomiausia, sudėtingiausia ir daugiausia galvosūkių kelianti liaudies kūrybos dalis, kur išmonė įgauna neišmatuojamą erdvę, kur kuriamas ypatingo patrauklumo ir įdomumo pasaulis, tariant jau pirmuosius žodžius – „Seniai seniai“…
Džiaugėmės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mergaičių ant šviesos stalo su smėliu piešiama pasaka „Švaraus miško gyventoja“, kuri visus sužavėjo savo idėja ir paslaptingumu. Išraiškingai ir emocingai savo pasaką „Vabalas Amaras“ pateikė lopšelio-darželio „Žilvitis“ vaikai. Su gilia išmintimi ir moralu buvo pristatyta lopšelio-darželio „Buratinas“ vaikų kurta pasaka „Medžių ginčas“. O lopšelio-darželio „Bitutė“ vaikai ir jų auklėtoja nukėlė mus į žydinčią, medumi kvepiančią gėlių pievą, kurioje vyko „Bitutės Žu-Žu-Žu“ istorija. Visos šios pasakėlės sugulė į bendrą knygą: „AUGAME SU PASAKA“.
Renginį nuspalvino 6 m. Nato deklamuojamas eilėraštis „Pasakos“. Visi kartu su lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ansambliu dainavome dainą „Čia gyvena pasakėlė“.
Norėjosi, kad vaikai ugdytųsi kūrybinius ir vaidybinius gebėjimus, originaliai panaudotų įvairias teatrines priemones, vaidindami patirtų dvasinį pakilimą, džiaugsmą, suprastų tas vertybes ir idealus, kuriuos akcentuoja kurdami, lavintų estetinį skonį ir atmintį, ugdytų pagarbą laisvam lietuviškam žodžiui, savo kalbai.
Auklėtoja metodininkė J. Gintalienė

,,MAŽŲJŲ OLIMPIADA – 2017“ II TURAS

Balandžio 27 dieną Telšių apskrities Lietuvos mažųjų žaidynių II etapas vyko Telšių Naujamiesčio mokykloje dėl teisės atstovauti Telšių apskritį finaliniame festivalyje Jonavos arenoje. Dalyvavo Mažeikių lopšelių-darželių ,,Gintarėlis“, ,,Žilvitis“, ,,Buratinas“, Telšių lopšelio-darželio ,,Saulutė“ ir Plungės lopšelių-darželių ,,Raudonkepuraitė“, ,,Vyturėlis“ vaikų komandos. Mažieji olimpiečiai rungėsi penkiose estafetėse. Po varžybų dalyviai vaišinosi grikių koše, arbata. Džiaugiamės mūsų mažųjų sportininkų greitumu, ryžtu, gebėjimu veikti komandoje. Visi dalyviai buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis, balionais. ,,Gintarėlio“ komanda užėmė ketvirtą vietą.
Linkime naujų gražių startų mažiesiems gintariukams!

FESTIVALIS „DAINŲ PYNĖ 2017“

Balandžio 21 d. Kalnėnų pagrindinėje mokykloje šeštą kartą vyko dainuojančių pedagogų festivalis „Dainų pynė 2017“. Renginyje skambėjo dalyvių iš Mažeikių miesto lopšelių-darželių „Bitutė“, „Delfinas“, „Žilvitis“, „Gintarėlis“, Tirkšlių darželio „Giliukas“ ir Žiburėlio pradinės mokyklos, Senamiesčio pagrindinės mokyklos, Merkelio Račkausko gimnazijos bei „Dainų pynės“ organizatorių – Kalnėnų pagrindinės mokyklos dainuojančių pedagogų dainos.  Festivalyje lankėsi svečiai: Mažeikių švietimo skyriaus Vyr. specialistės D. Radzienė, A. Kelpšienė ir V. Juškevičiūtė.  Kolektyvai, jų vadovai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis pynėmis.
Visi „Dainų pynės“ dalyviai ir svečiai atsisveikino iki kito pedagogų muzikos festivalio, vyksiančio 2019 m. pavasarį.

„GINTARĖLIO“ IR „BERŽELIO“ BENDRUOMENĖS PAMINĖJO PASAULINĘ SVEIKATOS DIENĄ

Lopšeliai-darželiai ,,Gintarėlis“ ir ,,Berželis“ kartu su Lietuvos sveikos gyvensenos darželiais, Pasaulinę sveikatos dieną paminėjo sveikatos akcija Masiniu bėgimu ,,Aš bėgu – 2017“. Masiniame renginyje dalyvavo gausus bendruomenių narių būrys: vaikai, jų tėveliai ir šeimos nariai, įstaigų darbuotojai bei svečiai iš karate klubo Danas.
,,Gintarėlio“ bendruomenės šventės dalyviai, pasipuošę spalvingomis emblemomis, rinkosi darželio kiemelyje. Bėgikus pasveikino laikinai pavaduojanti direktorė S. Sadauskienė.  Slaugytoja-dietistė G. Gustytė  kvietė visus kasdien stiprinti ir saugoti savo sveikatą: judėti, grūdinti savo organizmą,sveikai maitintis. Sveikatos priežiūros specialistė V. Grencevičienė skatino sveikata rūpintis namuose visiems šeimos nariams.Karate klubo jaunuoliai pakvietė visus dalyvius aktyviai mankštai.Po mankštos karatė klubo treneris Audrius Mickus ir jo ugdytiniai pademonstravo senovinio kovos meno bei šiuolaikinio sportinio karate elementus.
,,Gintarėlio“ ir ,,Berželio“ sveikatos dienos dalyviai skanduodami žygiavo į Kalnėnų pagrindinės mokyklos stadioną. Nuo STARTO linijos visi bėgo skirtingą trasos ilgį. 3-4 metų vaikai – 30 metrų, 4-5 metų vaikai - 60 metrų, 5-6 metų vaikai – 100 metrų, 6-7 metų vaikai, svečiai ir darbuotojai – 120 metrų. Prie FINIŠO linijų visus bėgikus pasitiko ir pasveikino šventės organizatorės. Patys mažiausi  - lopšelio grupių vaikai, jų darbuotojos ir tėveliai bėgo 20 metrų darželių bėgimo takeliu.
Patyrę judėjimo džiaugsmą, dalindamiesi įspūdžiais, visi sugrįžome į įstaigas. Grupių bendruomenės buvo apdovanotos padėkos raštais, dalyviai gaivinosi sultimis, kriaušėmis.
Džiaugiamės, kad sveikatos akcijoje dalyvavo gausus ,,Gintarėlio“ ir ,,Berželio“ bendruomenių būrys. Bendri užmojai ir renginiai stiprina ikimokyklinių įstaigų draugystę. Dėkojame karate klubo jaunuoliams ir treneriui Audriui Mickui. Dėkojame Kalnėnų pagrindinės mokyklos direktorei R. Arbatauskienei,                jau trečius metus priimančiai masinio bėgimo dalyvius į bėgimo stadioną.
Pasaulinė sveikatos diena – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į savo sveikatą ir atsigręžti į tai, kas labiausiai mums padeda ją išlaikyti ir to mokyti mūsų mažuosius.

                                                       Metodinė grupė ,,Sveikuoliukas“

 

ŽEMAITIJOS TRAMTATULIO REGIONINIS TURAS

Balandžio 2 d. Telšiuose vyko Žemaitijos regioninio turo, Lietuvos vaikų ir moksleivių konkursas – „Tramtatulis 2017“. Jame dalyvavo liaudies kūrybos atlikėjai iš Mažeikių bei kiti dešimties miestų dalyviai. Šiame konkurse puikiai pasirodė Dovydas Gražys, kuris tapo Žemaitijos regioninio turo laureatu ir vyks į respublikinį turą Kaune. Džiaugiamės bei sveikiname Dovydą ir jo vadovę Romą Skirmontienę.

 

 

SKAMBIOJI DAINA 2017

Mūsų įstaigos ugdytiniai Vaiva Kasčiūnaitė 6 m. ir Dovydas Gražys 5 m., kovo 29 d. dalyvavo VIII-jame Žemaitijos krašto vaikų ir moksleivių dainų konkurse „Skambioji daina 2017” Plungėje.
Dovydas laimėjo diplomanto vardą, o Vaiva laimėjo 2 vietą. Sveikiname dainorėlius.

 

 

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS

Mažeikiuose startavo respublikinis ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto projektas „Mažųjų olimpiada – 2017“. Kovo 29 dieną Ventos progimnazijoje pirmame olimpiados etape susitiko Mažeikių lopšelių-darželių: ,,Berželio“, ,,Buratino“, ,,Žilvičio“, ,,Eglutės“, ,,Delfino“, ,,Linelio“, ,,Gintarėlio“ mažieji olimpiečiai. Mūsų darželio komandą atstovavo ugdytiniai: Lukas Česnauskas, Lėja Butkevičiūtė, Dovydas Jucius, Gustė Jasmontaitė, Modestas Balsys, Ieva Urbonaitė. Vaikus ruošė kūno kultūros pedagogė Bronė Antanavičienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Erika Matutienė. Mažieji gintariukai, puikiai įveikę penkias estafetes, iškovojo antrą vietą ir pateko į antrą olimpiados etapą. Antrame etape susirungs šešios vaikų komandos iš Mažeikių, Plungės ir Telšių dėl teisės dalyvauti finaliniame konkurso etape – Kaune. Valio ,,Gintarėlio“ olimpiečiams!

BŪK MATOMAS – 2017

Kovo 24 d. Savivaldybės kultūros centre vyko dešimtasis Mažeikių rajono dainų, muzikos ir šokių festivalis „Būk matomas“. Šiame renginyje mūsų darželį atstovavo du vaikai: Dovydas Gražys, kuris atliko R. Bočkienės dainą „Dūda“ ir Vaiva Kasčiūnaitė. Mergaitė atliko N. Lapinskienės dainą „Svajonių dainelė“. Sveikiname.

Nuotrauka iš Mažeikių raj. int. laikraščio „Santarvė“.

PASAULINĖ VANDENS DIENA

Kovo 22 dieną darželio bendruomenė paminėjo Pasaulinę vandens dieną. Grupėse lankėsi Skruzdėlytė Dytė (auklėtoja J. Gintalienė) ir ,,vandens lašeliai“ (darželio vaikų tarybos nariai). Svečiai papasakojo ugdytiniams apie vandens svarbą gyvybei, kalbėjo apie tai, kiek vaikai turi per dieną išgerti vandens, priminė apie vandens taupymą. Pažintinės paskaitos apie vandenį tęsėsi salėje. Grupių ugdytiniai pristatė padarytus plakatus. Darželio slaugytoja-dietistė Greta parodė vaikams gėrimus („Pepsi“, pieno gėrimas Miau, saldintas vanduo Kubuš, šalta arbata, sulčių gėrimas), kuriuose yra per daug cukraus, aiškino jų žalingą poveikį žmogaus organizmui, akcentavo, jog vandenį gerti yra sveikiausia, nes jame cukraus nėra. Sveikatos priežiūros specialistė Vaida pakvietė vaikus pažiūrėti edukacinius filmukus apie vandenį. Įgytas žinias vaikai gilino grupėse, atlikdami bandymus ir eksperimentus su vandeniu, gėrė ir gaivinosi vandeniu su citrina, sula. Vanduo – sveikatos ir gyvybės šaltinis.

VAIKŲIR MOKSLEIVIŲ KONKURSAS „TRAMTATULIS 2017“. Vietos turas.

Kovo 21 dieną, Mažeikiuose vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkursas – „Tramtatulis“. Konkurso vietos ture dalyvavo mūsų darželio solistas Dovydas Gražys. Atlikėjas dainavo dvi žemaičių dainas: „Barbuorytė“ bei „Pamačiau kukutį“. Konkursui solistą ruošė Roma Skirmontienė. Sveikiname Dovydą patekus į regioninį turą, kuris vyks balandžio 2 d., Plungėje.

Nuotrauka iš Mažeikių raj. int. laikraščio „Santarvė“.

ŽĖIMA, ŽĖIMA BĖK IŠ KĖIMA! UŽGAVĖNĖS

Jau saulelė vėl atkopdama budina žemę, tirpdo sniego lopinėlius, vaduoja vandens telkinius iš ledo gniaužtų, sutinka parskrendančius pirmuosius paukščių pulkelius. Ir mes nekantriai laukdami pavasario, vasario 28 d., triukšmingai varėme žiemą iš kiemo bei šventėme Užgavėnes. Darželio salėje visus Užgavėnių šventės dalyvius pasitiko gaspadinė su gaspadoriumi.  Užgavėnių personažai linksminosi, šėliojo, pokštavo, dainavo, įvairiais burtais gynė žiemą iš kiemo. Po Lašininio ir Kanapinio varžytuvių ir atkaklios kovos, kurią laimėjo Kanapinis, visi vylėsi, jog netrukus sulauksime šilto pavasario.
Užgavėnių šventės svarbiausias momentas –atsisveikinimas su More, jai įduodant vaikų laiškus su visomis blogybėmis ir gardžių blynų valgymas. Linkime visiems gražaus ir šilto pavasario.

EDUKACINĖ PROGRAMA URVIKIUOSE „DUONOS KELIAS“

Vasario 27 dieną lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė svečiavosi Urvikių kaimo kultūros centre, kur kultūros centro darbuotojai vedė edukacinę programą „Duonos kelias“. Maloniai sutikti vakaro šeimininko, edukacinės programos vedančiojo Vaido Andrijaičio ir kaimo kapelos muzikantų, pradėjome 3 valandų teatralizuotą kelionę nuo rugio grūdo iki kvapnios duonelės riekės. Renginio metu visi prisiminėme mūsų senolių duonos kepimo tradicijas ir papročius, susipažinome su žemės apdirbimo padargais, senoviniais rakandais, dalyvavome duonos kepimo procese. Buvo patiestas ilgas stalas, kur kiekvienas minkėme ir formavome duonos kepalėlius, ant jų raižėme išskirtines žymes, kad duonelei iškepus atpažintume savąjį kepalėlį. O kol duonelė kepė, žaidėme linksmus liaudiškus žaidimus, dainavome skambias dainas bei vaišinomės senoviškais valgiais.
Iškepus gardžiai kvepiančiai duonelei, visi ieškojo savojo kepalėlio, kurį, dar šiltą, skubėjo vežti į savo šeimas. Dėkojame organizatoriams už vertingą edukacinę programą.

VASARIO 16-OSIOS RENGINYS –
„LIETUVA – MES TAVO VAIKAI“

Vasario 9 dienos rytą dainuodami dainą „Užaugau Lietuvoj – šalelėj mylimoj...“ į muzikos salę rinkosi vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai, paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Pagarbiai nusiteikę šventės dalyviai, išklausė „Tautišką giesmę“. Renginio metu kiekviena grupė dovanojo Lietuvai dainas, šokius, dalyvavo skaitovų konkurse, kurį stebėjo ir vertino renginio komisija (darželio vaikų tarybos nariai). Vaikams buvo įdomu ir naudinga atsakinėti į klausimus apie Lietuvos: kraštovaizdį, istoriją, simbolius, tradicijas. Klausimus prie žemėlapio keitė muzikiniai vaikų atliekami kūriniai, skaitovų deklamuojami eilėraščiai. Tai priešmokyklinės „Gudručių“ grupės ugdytinės Neidos išraiškingai deklamuojamas eilėraštis „Sparnai“, „Nykštukų“ grupės emocionalus Kristupo eilėraštis „Gimtinės keliu“, „Voveryčių“ grupės auklėtinių: Ugnės ir Gabrielės eilėraštis „Lietuva“. Nuostabiai skambėjo „Smalsučių“ priešmokyklinės grupės ugdytinių Ievos ir Modesto deklamuojamas eilėraštis „Gimtieji žodžiai“, nuotaikingai nuteikė Davidės ir Dovydo lietuvių liaudies pasikalbėjimas: „Kur joji Jonai?“. Visus sujaudino Dovydo eilėraštis „Tėvynė“ ir Austėjos „Gražiausias žiedas“. Skaitovų konkursą užbaigė „Voveryčių“ grupės vaikų: Aido, Mėjos ir Gvido eilės „Mano čia šalis“.
Visų dėmesį sukaustė darželio bendruomenės sukurtas edukacinis video filmas: „Mes mylime – Lietuvą“. Tai mūsų darželio dovana Vasario 16 – Lietuvos Valstybės atkūrimo progai paminėti. Buvo pristatyta nauja Vinco Kudirkos knyga – „Tautiška giesmė“, kurią vaikai ras – darželio bibliotekoje.
Renginio pabaigoje skaitovų konkurso dalyviams pagyrimo žodžių nestokojo renginį stebėjusi komisija. Visiems skaitovams buvo įteiktos dovanėlės – laisvės drugeliai. Šventinį rytmetį užbaigė visų Vasario 16 –osios dalyvių skambiai dainuojama daina „Lietuva“. Renginį vedė auklėtojos: Jūratė G., Simona K., Eugenija B..
Lietuvą išsaugojo mūsų seneliai ir proseneliai, kurie norėjo, kad mes savo šalį mylėtume ir gerbtume. Todėl taip ir darykime: saugokime ir plėtokime nuostabias lietuviškas tradicijas, puikius senuosius amatus, didžiuokimės savo šalimi ir garsinkime ją visame pasaulyje.

RESPUBLIKINIS PLENERAS

„SNIEGO KARALYSTĖ 2017“

Jau trečius metus lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ vaikai ir pedagogės dalyvauja respublikiniame  plenere ,,Sniego karalystė“, kurį inicijuoja Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis. Šiais metais sveikatingumo akcija skirta Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams pažymėti.
Nors ši žiema nelepino gausesniu žiemos patalu, vasario 2 d. ,,Gintarėlio“ bendruomenė rinkosi į darželio kiemą. Į šventinę pramogą atskubėjo personažai: Šaltukas Ledinukas (kūno kultūros pedagogė) bei lietuvaitė (dailės pedagogė). Ledinukas pakvietė visus pasimankštinti, pažaisti. Kartu su lietuvaite vaikai kalbėjo apie Lietuvos pilis, piliakalnius, tautinius raštus, ornamentus.
Nusprendėm ir mes papuošti darželio kieme esantį kalnelį. Vaikai kastuvėliais kasė sniegą ir karučiais vežė ant kalnelio. Taip formavo sniego statinį – pilį. „Nykštukų“ grupės vaikai apjuosė sniego pilį auklėtojų sukurta tautine juosta. ,,Gudručių“ grupės ugdytiniai rūpinosi kalnelio marginimu guašu. Širdelės formoje išausta Lietuvos trispalvė atsiskleidė ,,Smalsučių“ grupės vaikų darbuose, kurie papuošė pilies bokštus. Patys ausdami, įdėdami daug kantrybės ir susikaupimo, vaikai prisilietė prie Lietuvos tradicijų.
Veikla lauke, aktyvus judėjimas, gera nuotaika, patirtas bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmas skatina ugdytinių kūrybiškumą, stiprina ne tik fizinę, bet ir dvasinę vaikų sveikatą. Džiaugiamės, kad renginio metu vaikai turėjo puikią galimybę mažais darbeliais išreikšti pasididžiavimą savo Tėvyne, istorija.

Auklėtojos: B. Antanavičienė, E. Butaitė

 

SAUSIO 13 – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA  

Sausio 13 - ąją dieną, maži ir dideli skyrėme atminimui žuvusiems už Lietuvos laisvę. Aštuntą valandą  darželio languose degė atminties  žvakučių šviesos, vyravo susikaupimas, rimtis ir pagarba. Visa darželio bendruomenė prie krūtinės segėjo popierinius neužmirštuolių žiedus. Sniegu apgaubta žemė pražydo vaikų spalvintomis neužmirštuolėmis. Taip visi prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos: „Atmintis gyva, nes liudija“ ir prie pilietinės akcijos: ,,Neužmirštuolė“. Grupėse vyko edukacinės valandėlės, kuriose vaikai stebėjo nuotraukas, filmuotą medžiagą, klausėsi pasakojimų, prisiminimų apie laisvės gynėjus ir vykusius įvykius, piešė piešinius.
Tegul dėmesys, pagarba, tautos vienybės jausmas, bendrumas vienija visus, net ir pačius mažiausius Lietuvos piliečius.

 

 

DARŽELĮ APLANKĖ TRYS KARALIAI  

Sausio 6 – Trijų Karalių šventė, kuri tradiciškai užbaigia žiemos šventinį laikotarpį. Susirinkę į vis dar išpuoštą salę vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai sužinojo apie Trijų Karalių šventės papročius, prisiminė Kalėdinių švenčių metu dainuotas daineles.
Į salę didingai įžengė Trys Karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Karaliai skleidė žinią apie kūdikėlio Jėzaus gimimą ir skelbė einantys jo aplankyti bei nešantys dovanas – miros, aukso ir smilkalų. Negailėdami nuoširdžių linkėjimų Karaliai pranešė, kad didžiosios metų šventės jau baigėsi, todėl laikas atsisveikinti su papuoštomis žaliaskarėmis eglutėmis.
Aplankę mažųjų ugdytinių grupes, kiekvieną įstaigos kertelę Karaliai atsisveikino iki kitų metų.
Už šventinį rytmetį dėkojame: muzikos mokytojai R. Skirmontienei, auklėtojoms – I. Zonienei, E. Butkienei ir PU pedagogei J. Gražienei.

ŽIBINTŲ VAKARAS

Nuo spalio mėn. visa darželio bendruomenė rinko metalinius indelius, iš kurių vaikai gamino ir dekoravo žibintus.
Vakaro prieblandoje, gruodžio 22 dienos popietę darželio kiemas nušvito žibintų žiburėliais. Nepasiekiama vėjams, žibintų žvakių liepsnelių šviesa sutvisko tarsi kiekvieno vidinė širdies šiluma. Vakaro tyloje skambančios vaikų giedamos giesmelės, dainos, angelo apsilankymas sukūrė nuostabų ir šiltą bendravimą, ramybės jausmą. Tamsiausiu metų laiku įsižiebusios šviesos, šilumos ugnelės pasėjo gėrį  mažose ir didelėse širdelėse. Linkime, kad žibintų šviesa – gėrio ir vilties simbolis išliktų kiekvieno darbuose ir širdyse.

DŽIAUGSMINGOS IR ŠILUMOS KUPINOS KALĖDOS

Jau ketvirtus metus Mažeikių lopšelio – darželio „Gintarėlis“ bendruomenė gerumu dalinasi, draugauja su vaikais, augančiais „Ąžuoliuko“ ir „Žemynos“ šeimynose gyvenančiose Mažeikių rajono Urvikių ir Palnosų kaime.
Abi šios šeimynos padeda augti vaikams, kurie kažkada gyveno globos namuose. Vaikus globojantys šeimynų tėvai šildo, glaudžia, spinduliuoja meile.
Manydami, kad šeimynose augantiems vaikams itin svarbus šiltas bendravimas, dalyvavimas įvairiose veiklose, užmezgę draugystę, tradiciškai stengiamės į Gintarėlio bendruomenės organizuojamus šventinius renginius įtraukti šių šeimynų vaikus, apsilankome pas juos namuose. Rengiame koncertus, kalbame apie gerumą, dalijimąsi, ramybę, atjautą. Užsimezgė abipusis, šiltas ryšys.
Metų ratui apsisukus ir vėl stebuklinguoju laikotarpiu susitikome. Kalėdų šventę Gintarėlio ugdytiniams organizavome Tirkšlių pušyne. Gruodžio 20 d. į susitikimą su Kalėdų seneliu pakvietėme ir šeimynas. Miške, pasitinkant senelį kartu žaidėme, šokome, atlikome „miško žvėrelių“ numatytas rungtis. Sulaukėme dovanų.
Tikimės, kad šias gerumo pamokas stebi ir mato mažieji Gintarėlio vaikai. Užaugę jie patys mokės dalintis gerumu. Gražių ir prasmingų švenčių.

Direktorės pavaduotoja ugdymui S. Sadauskienė

KALĖDOS – GERUMO METAS

Prieš gražiausias žiemos šventes – Šventas Kalėdas, Naujuosius metus kiekvienas pasineriame į šventinio šurmulio pasiruošimą, kilnių darbų, gerumo aplink save skleidimą. Gera gerus darbus daryti žinant, jog tai suteikia džiaugsmo ne tik kitam, bet ir tiems, kurie tą gerumą kuria.
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė įsitraukė į Mažeikių mieste „Sušildykim sielas“ organizuojamas gerumo akcijas ir gruodžio 9 d., penktadienį, nešinos kvepiančiais Kalėdiniais pyragais, aplankė Švč. Jėzaus širdies Parapijos namus, kur buvo susirinkusios Parapijos globojamos šeimos. Lopšelio-darželio direktorė I. Buivydienė, pavaduotoja ugdymui S. Sadauskienė nestokojo gražių žodžių, palinkėjimų ir gerumo. Darželio ugdytinės: Neida bei Vaiva visiems dovanojo daineles apie Kalėdas, angelą,  žaidė muzikinius žaidimus su pačiais drąsiausiais Parapijos vaikais. Visų lūpose suskambėjusi Kalėdų giesmė tarsi apgaubė gerumo ir jaukumo skraiste.
Pradžiuginę vieni kitų širdis dėmesiu, pabuvimu kartu, pasidalinę atminimo dovanėlėmis, ir gardžiomis vaišėmis, džiaugsmo ir puikių emocijų kupini atsisveikinome linkėdami puikių arėjančių švenčių.
Dėkojame  darželio bendruomenei prisidėjusiai prie kilnių darbų įgyvendinimo, „Smalsučių“ grupei už padovanotas „Smalsučių“ pasakų knygutes.  

ANGELŲ RYTAS

Prasidėjo adventas – žymintis keturių savaičių rimties, laukimo, paslapties laikotarpį iki Kalėdų. Tai metas įžiebti pripažinimo, padrąsinimo, susitaikymo, meilės, pagalbos šviesą vienas kitame. Tai laikas, kurį reikia išnaudoti atnaujinant apleistus, senus, nutiesiant naujus kelius link vienas kito supratimo, pagarbos ir pabūvimo drauge su artimaisiais ir draugais.
Gruodžio 1 dieną, nešini kvepiančiomis eglės šakelėmis, darželio ugdytiniai, auklėtojos susirinko į jau tradicinį tapusį adventinio vainiko pynimo rytmetį. Salėje visus pasitiko baltieji „angelai“– auklėtoja Esmeralda ir vyresniosios grupės ugdytinė Emilija.
Kad vaikai geriau pajustų ir suprastų advento reikšmę, „angelai“ papasakojo apie adventinio laukimo, vainiko formos, keturių žvakių, puošimo akcentų prasmę ir pakvietė nupinti vainiką. Vaikai atsineštas žalias šakeles dėjo į ratą, formuojant apvalų vainiką, kurį papuošė kankorėžiais, raudonais obuoliais, žaisliukais. Vainiko viduryje padėjo keturias žvakes, o viena iš jų sumirgėjo liepsnele, paženklinta pirmąja laukimo savaite. Salėje vyravo mistiška, ramybe  ir meile pripildyta atmosfera. Vaikų lūpose skambanti giesmė, šilti apsikabinimai kūrė Kalėdinę dvasią ir skleidė gėrį aplinkui.
Dalinkitės ir Jūs su visais  savo dėmesiu, laiku, pagalba, meile, nuoširdumu...

RESPUBLIKINĖ TEORINĖ – PRAKTINĖ KONFERENCIJA KLAIPĖDOJE

Lapkričio 29 dieną kūno kultūros pedagogė B. Antanavičienė dalyvavo respublikinėje neformaliojo švietimo pedagogų teorinėje – praktinėje  konferencijoje ,,Šiuolaikinė kūno kultūra ikimokyklinio ugdymo įstaigoje – laikmečio iššūkiai“. Konferencijos metu lektoriai: Lietuvos sporto universiteto hab. m. dakt. prof. Albertas Skurvydas bei  Klaipėdos universiteto dr. doc. Zina Birontienė, Vytė Kontautienė pristatė aktualias vaikų fizinio ugdymo tendencijas, respublikos neformaliojo ugdymo pedagogės  dalinosi gerąja darbo patirtimi. B. Antanavičienė konferencijoje pristatė stendinį pranešimą ,,Netradiciniai sportiniai renginiai, diegiant muzikos, kalbos vaidybos, dailės elementus“

TOLERANCIJOS SAVAITĖ

Jau keturioliktus metus Lietuvoje minima Tarptautinė tolerancijos diena. Nuo 2003 metų ją paminėti Lietuvoje kviečia Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Lapkričio 16 dieną šią dieną paminėjo daugelis Lietuvos švietimo įstaigų. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatina plėtoti pasitelkus pavyzdžius iš istorijos, gamtos, žmonių gyvenimo ir juos supančios aplinkos.
Mūsų darželyje Tarptautinė tolerancijos diena buvo minima ne tik lapkričio 16-ąją. Visą savaitę įstaigoje vyko šiai temai skirti renginiai, įvairios veiklos, draugystės, bendradarbiavimo momentai grupėse, salėje, į kuriuos įsijungė visa darželio bendruomenė.
Trečiadienį, lapkričio 16 – Tolerancijos dieną sulaukėme svečių iš Ventos progimnazijos.  Progimnazistai vyresniųjų ir priešmokyklinių rupių vaikams pristatė nuotaikingą improvizaciją pagal Justino Marcinkevičiaus kūrinį – „Grybų karas“.  Aktorinių gebėjimų nestokojantys mokiniai sužavėjo žiūrovus savo išraiškingu vaidinimu, šokiu, dainomis ir išskirtiniu įvaizdžiu. Visi buvo puikiai nusiteikę, kupini gerų emocijų, šypsenų, draugiškumo, kuriuo nuoširdžiai dalinosi vieni su kitais. Dėkojame mokytojai Ingai ir jos teatriuko aktoriams.
Tolerancija kasdieniniame gyvenime labai reikalinga. Pagarbos, pakantumo šalia esančiam išmokti neįmanoma per vieną valandą, dieną, savaitę, ją reikia ugdytis kasdien. To ir siekime.

DRAUGAUKIME SU KNYGA

Tęsdama projektą „Knygų mainų mugė“, lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė įstaigos vaikų, tėvų ir pedagogų kambaryje įrengė mažąją bibliotekėlę „Draugaukime su knyga“.
Lapkričio 15 dieną pedagogės rinkosi į bibliotekos atidarymą. Kiekviena nešėsi dovanų po knygą, o ši „nugulė“ į bibliotekos lentyną. Darželio bibliotekoje – knygos vaikams ir suaugusiems.
Įstaigos direktorė Irena Buivydienė kalbėjo, kad kai kurios knygos yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios, o kai kurios priverčiančios mus juoktis. Linkėjo knygas skaityti. Juk kai skaitai, niekada nebūni vienišas.
Dovanodamos knygą, pedagogės prisiminė savo vaikystės mėgstamas pasakas, perskaitytas knygas, linkėjo skaityti, atrasti, tobulinti savo vidinį pasaulį, ugdyti savąjį aš, stengtis pažinimo keliu link knygos vesti vaikus.
Lankytis bibliotekoje kviesime tėvus, vaikus ir svečius. Čia visi galės išsirinkti sau mėgstamą knygą.
Tikimės, kad mūsų biblioteka didės ir plėsis, lentynos pasipildys naujais leidiniais,  kiekviena knyga skleis žinią, atneš naujų potyrių, o vaikai stebėdami suaugusiųjų elgesį, natūraliai atras knygų pasaulį.

Lopšelio-darželio „Gintarėlis“
Direktorės pavaduotoja ugdymui Saulė Sadauskienė

SAUGUMO SAVAITĖ – „SAUGUS KELYJE”

Lapkričio 7 – 11 dienomis darželyje vyko saugumo savaitė „Saugus kelyje“. Akcijos tikslas – gilinti vaikų žinias apie saugų eismą, kelio ženklus. Pratinti ugdytinius saugiai elgtis gatvėje, ugdyti nuostatą būti atsakingiems už savo elgesį.
Saugumo savaitės metu vaikai vaidino siužetinę inscenizaciją „Gatvėje“, žiūrėjo pamokančius Amsiaus animacinius filmukus apie saugumą kelyje. Grupėse edukacinių valandėlių metu diskutavo apie atšvaitų, kelio ženklų reikšmę, dėliojo saugaus eismo situacijų dėliones, dalyvavo linksmose estafetėse, kūrė meninius darbelius, kuriuos pristatė apsilankiusiam svečiui „Sveikuoliukui“. Svečias vaikus apdovanojo atšvaitais. Viktorinų dieną vaikai atliko įvairias užduotis ir rungtis, demonstravo saugaus elgesio gatvėje žinias ir įgūdžius.
Įsimintina buvo trečiadienio diena. Jos metu vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai lankėsi Mažeikių raj. policijos komisariate. Su dideliu susidomėjimu vaikai žiūrėjo policijos kinologo ir jo šuns Granto pasirodymą. Policijos pareigūnė supažindino su policijos patalpose įrengtu muziejumi, vaizdo kameromis stebimą miestą, saugaus eismo klase. Visi ugdytiniai saugaus eismo klasėje  išbandė važiavimą mini kartingais, automobiliais pakartojo saugaus eismo taisykles gatvėje. Diskutavo nelaimingų atsitikimų priežastis ir pasekmes kelyje.
Ši saugumo savaitė buvo naudinga, informatyvi. Vaikams ji suteikė žinių, įgūdžių apie saugumą gatvėje, o suaugusieji savo pavyzdžiu, patarimais prisidėjo prie vaikų saugumo užtikrinimo. Dėkojame Mažeikių raj. policijos komisariato bendruomenei už suorganizuotą praktinę-edukacinę išvyką mūsų įstaigos ugdytiniams.

METODINĖS DIENOS LIETUVOS ETNINĖSE ŽEMĖSE

Lenkijai priklausančiose lietuvių etninėse žemėse Seinuose ir Punske  spalio 27–28 dienomis vyko metodinės dienos: „Bendruomenės tradicijos, paprotinė teisė, elgesys ir etiketas“. Renginyje buvo pakviesti dalyvauti originaliausių, įdomiausių projektų autoriai iš etnografines tradicijas puoselėjančių švietimo bei kultūros įstaigų. Metodinėse dienose lankėsi daugiau nei 40 pedagogų. Jį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras.
Mažeikių raj. atstovavo lopšelio-darželio „Gintarėlis“  priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolanta Gražienė, muzikos mokytoja Roma Skirmontienė, kūno kultūros auklėtoja Bronė Antanavičienė ir  Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos – pedagogės. L.-d. „Gintarėlis“ projekto laimėtojos 2015 – 2016 mokslo metais buvo pristačiusios priešmokyklinės „Smalsučių“ grupės  vaikų, tėvų, senelių, pedagogių projektą „Žemaičių pirkios vidun pažvelgus“ .
Metodinių dienų dalyviai klausėsi pranešimų apie etninės kultūros puoselėjimą,  susipažino su Seinais ir Punsku, lietuviškomis vietos mokyklomis, bei dalinosi patirtimi su kitais bendraminčiais. Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogės, drauge su Klaipėdos rajono Agluonėnų lopšelio-darželio auklėtojomis, vedė kūrybinį seminarą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės atstovams.
Atsakinga, bet tuo pačiu ir maloni respublikos mastu etnokultūrinės patirties sklaida buvo informatyvi ir naudinga visiems aktyviems šalies etnokultūros puoselėtojams.
Parengta pagal Mažeikių miesto laikraščio Santarvė inf.

Daugiau skaitykite Mažeikių miesto laikraštyje Santarvė.

SEMINARAS PLUNGĖS PEDAGOGAMS

Rudenišką spalio 12 dienos popietę Plungės suaugusiųjų švietimo centre vyko seminaras „Pasakos – galimybė ugdyti laisvą, kūrybišką ikimokyklinio amžiaus vaiką“, kuris buvo skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams, vadovams.  Seminarą vedė mūsų darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė, auklėtoja metodininkė – Jolanta Gražienė. Seminaro programos turinyje atsispindėjo pedagogės pranešimas, praktinės veiklos video medžiaga. Lektorė supažindino kaip, kokias būdais nuteikti vaiką mylėti ir gerbti knygą, jos veikėjus. Atskleidė kaip inovatyviai panaudoti pasaką kaip ugdomąją priemonę per edukacines veiklas, kaip ugdyti laisvą, kūrybišką, savimi pasitikintį vaiką. Pristatė vaikų sukurtą pasakų knygą. Dėkojame Plungės suaugusiųjų švietimo centrui už suteiktą galimybę pasidalinti darbo patirtimi su Plungės rajono pedagogais.

MUZIKOS DIENA GINTARĖLYJE

Kiekvienais metais darželyje sulaukiame svečių iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos ir kartu paminime Muzikos dieną. Spalio 10 d. darželio salėje skambėjo dainos, muzikos kūriniai atliekami smuiku, kanklėmis, pianinu, akordeonu, gitaromis, pučiamaisiais instrumentais. Muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai vaikus supažindino su įvairiais muzikos instrumentais bei mažuosius draugus pradžiugino koncertu. Tikimės, kad šia gražia tradicija tapęs renginys gyvuos dar ne vienerius metus.

LIETUVOS IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ „GINTARĖLIAI“ SAMBŪRIS

Rugsėjo 30 dieną, lyg didžiulė Baltijos jūros banga po Akmenės dangum surideno l.-d. „Gintarėlius“ iš visos Lietuvos, kurie darbo patirtimi dalinsi metodinėje – praktinėje konferencijoje „Meninio ugdymo realijos ir plėtros perspektyvos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“. Pranešimus skaitė Akmenės, Panevėžio, Kauno, Gargždų, Mažeikių l.-d. „Gintarėlių“ pedagogės, o stendinius pranešimus pristatė Šiaulių, Palangos ir Klaipėdos „Gintarėlių“ darželiai. Savo darbo patirtimi dalinosi mūsų įstaigos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolanta Gražienė. Pedagogė pristatė pranešimą–video medžiagą: „Vaiko kūrybiškumo ugdymas pasakų pagalba“.
Jau ketvirtą kartą susirinkę l.-d. „Gintarėlių“ pedagogai ne tik bendrauja ir bendradarbiauja, dalinasi gerąja darbo patirtimi, bet ir turi galimybę pristatyti savo įstaigą, supažindinti svečius su lankytinomis vietomis jų mieste ar rajone. Šiame susitikime renginio dalyviai lankėsi Kamanų gamtinio rezervato direkcijoje, Akmenės krašto muziejuje, Akmenės miesto aikštėje.
Kito susitikimo metu „Gintarėlių“ sambūrio simbolis – švyturys kvies į Klaipėdos miesto lopšelį-darželį „Gintarėlis“.
Nuoširdžiai dėkojame Akmenės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenei.

EUROPOS JUDRIOJI SAVAITĖ DARŽELYJE

Rugsėjo 16 - 22 dienomis jau antrus metus mūsų įstaiga sveikatos renginiais pamini Europos judriają savaitę. Jos metu ugdytiniai, jų tėvai, pedagogai skatinami daugiau laiko praleisti lauke, judėti, rinktis sveiką gyvenimo būdą, tausoti ir saugoti gamtą.
Skambant linksmoms ir nuotaikingoms dainelėms, akordeono garsams, kiekvienas rytas prasidėjo masine ryto mankšta po atviru dangumi. Gryname ore judėjo ir maži, ir dideli. Po mankštos, prisijungę prie akcijos ,,Apibėk mokyklą“, visi bėgome apie darželį ir linksmai nusiteikę  grįžome valgyti pusryčių.
Kasdien vaikai aktyviai dalyvavo judriosios savaitės dienų renginiuose: žaidė judrius žaidimus, žingsniavo ir skaičiavo žingsnelius, rungėsi estafetėse, o ketvirtadienį vyko Diena be automobilio.  Buvo smagu stebėti į darželį atvykstančius vaikus su dviračiais, paspirtukais, riedučiais, vežimėliais, riedančiais žaisliukais. Ugdytinai, jų tėveliai plakatais, piešiniais papuošė darželio vartus, medžių alėją. 11 val. prasidėjo ekologinių transporto priemonių iškilmingas paradas apie darželį. Vaikai smagiai laiką leido su draugais, lenktyniavo estafetėse, riedėdami ekologiškomis transporto priemonėmis, išbandė darželio tiesius ir vingiuotus kelius ir takelius. Šia akcija visa darželio bendruomenė prisidėjo prie RIUKKPA organizuojamos akcijos „Rieda ratai rateliukai“ ir švarios aplinkos išsaugojimo.
Europos judriosios savaitės metu  auklėtojas, tėvus, vaikus siejo gražus  tarpusavio bendravimas, supratingumas, bendras noras – būti sveikiems! Dėkojame visiems prisijungusiems prie Judriosios savaitės renginių.

VASARĖLE, SUDIE...

Apsukęs metų ratą sugrįžo rugsėjis, sukviesdamas net ir pačius mažiausius vaikus atsisveikinti su vasara, apsilankyti žinių ir pažinimo pasaulyje.
Rugsėjo 8 dienos rytą vaikai rinkosi darželio kieme, kur lopšelio-darželio direktorė visus pasveikino su naujais mokslo metais. Šventės dalyviai karu su Šiaulių vaikų studija „Svirplys“ ir skambiomis, nuotaikingomis dainelėmis,  žaismingais šokiais atsisveikino su vasara. Prasidėjo dar viena mokslo metų kelionė po smagią vaikystės šalį darželyje. Linkime sėkmingų, smalsių, draugiškų, kūrybingų, pažinimo džiaugsmo kupinų mokslo metų.

 

 

2015 –2016 mokslo metai

 

RENGINYS SKIRTAS PASAULINEI APLINKOSAUGOS DIENAI

Birželio 9 d. Mažeikių kultūros centre vyko finalinis renginys pasaulinei aplinkosaugos dienai paminėti – „Auga daigelis – augu ir aš“. Kultūros centro fojė visus pasitiko puikiai nusiteikę personažai: Žibuoklė ir Zuikis Puikis. Į veikę linksmas kliūtis renginio svečiai apžiūrėjo parodą „Antras daiktų gyvenimas“.  Mažeikių kultūros centro direktorius R. Radavičius akcijos dalyviams įteikė  padėkos raštus už dalyvavimą akcijoje – „Auga daigelis – augu ir aš“. Kupini džiugių emocijų, nusifotografavę bei pasivaišinę saldžiomis vaišėmis, mūsų darželį atstovavę priešmokyklinės „Gudručių“ grupės vaikai grįžo į įstaigą. Džiaugiamės, kad nors ir negausiai sužaliavę daigeliai papuoš mūsų miesto gėlynus.

VYKO SEMINARAS SKUODO DARŽELYJE

Birželio 7 d. priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolanta Gražienė lankėsi Skuodo l.-d. „Saulutė“ ir Skuodo rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogams vedė 6 ak. val. seminarą: „Pasakos – galimybė ugdyti laisvą, kūrybišką ikimokyklinio amžiaus vaiką".  Seminaro metu pedagogė stengėsi sukurti jaukią, bendrauti bei bendradarbiauti kviečiančią atmosferą, dalinosi savo darbo patirtimi, pristatė tiriamąją medžiagą, pateikė filmuotą vaizdinę medžiagą iš įvairių veiklų su vaikais. Džiugu, kad nuoširdus ikimokyklinio ugdymo pedagogų susidomėjimas vaiko saviraiška pasakų pagalba,  nestokos idėjų ugdant kūrybiškus ikimokyklinio amžiaus vaikus.  

TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA – NUSIŠYPSOK VAIKYSTE

Siurprizais ir linksmybėmis paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena darželyje. Gegužės 30 dienos rytą visus „Gintarėlio“ auklėtinius pasitiko nuotaikingi pasakų personažai su įvairiaspalviais balionais. Papuoštuose lauko aikštelėse visą dieną vyko šventinės pramogos. Vaikai kojų greitumą išbandė futbolo aikštelėje, smagiai laiką leido sporto erdvėse, meninius gebėjimus plėtojo kūrybinių darbų pievelėse. Šventės popietę visus ugdytinius nudžiugino „Smalsučių“ grupės spektaklis „Coliukė“. Piešinių parodėlės spalvingai išmarintame kiemelyje, vaikų laukė maloni staigmena – Baltoji Meškutė su gardžiais ledais. Linkime Jums šiltos, įspūdžių pilnos vasaros, mieli VAIKAI!

KONFERENCIJA

VAIKO KŪRYBIŠKUMO UGDYMAS PASAKŲ PAGALBA“

Gegužės 19 d. darželyje vyko konferencija ikimokyklinio ugdymo pedagogams – „Vaiko kūrybiškumo ugdymas pasakų pagalba“. Konferencijos lektorės, darželio pedagogės: auklėtoja metodininkė Jolanta Gražienė ir vyr. auklėtoja Jūratė Gintalienė. Po įstaigos direktorės Irenos Buivydienės sveikinimo žodžio konferencijos dalyviai stebėjo  vaikų praktinę veiklą,  H. Kristiano Anderseno pasakos „Coliukė“ inscenizaciją. Inscenizaciją paruošė J. Gražienė. Pedagogė  taip pat skaitė pranešimą „Nuo vaikystės pasakų – į gyvenimą su knyga“, pristatė su priešmokykline grupe išleistą knygą: „Smalsučių mažosios pasakėlės“, kurią padovanojo kiekvienam konferencijos dalyviui. Pranešėja J. Gintalienė pristatė pranešimą „Dovanoju knygą“, kurio pabaigoje pademonstravo filmuotą medžiagą iš renginio „Knygų mainų mugė“. Dėkojame konferencijos organizatorėms ir dalyviams.

PROJEKTAS – „KURIAME PASAKĄ...“

Gegužės 9 – 13 d. darželyje buvo vykdomas projektas „Kuriame pasaką...“. Projekto tikslas: skatinti vaikus domėtis knygomis, atskleisti vaikų kūrybiškumo apraiškas, pasakų pagalba plėtoti vaikų saviraišką, gebėjimus, talentus.
Pirmoji projekto diena prasidėjo kartu su nuotaikingu personažu – pelyte, kuri papasakojo vaikams apie knygas, jų saugojimą ir pakvietė pažiūrėti prieškokyklinės „Smalsučių“ grupės vaidinimą, pagal Selemono Paltanavičiaus kūrinį – „Labas, kaip gyveni?“. Antroji – vaikų spektaklių diena, kurios metu ugdytiniai vaidino pasirinktas pasakas darželio vaikams, o po pietų surengė pasakų veikėjų piešinių parodą. Trečioji diena buvo įdomi ir smagi klausantis pasakėlių, kurias sekė vaikai, tėveliai, seneliai, broliukai, sesutės, auklėtojos, savanoriai. Ketvirtąją dieną projekto dalyviai leido laiką kiemo pievelėje, kur atvėrus pasakų skrynią vaikai minė mįsles – pasakas. Paskutinę projekto vykdymo dieną vaikai dovanojo savo pasakėles mažiausiems darželio vaikams, bei grupės bendraamžiams, kartu plėtojo kūrybiškumo džiaugsmą žaisdami pasakas.

PENKTASIS FUTBOLIUKO FESTIVALIS

Gegužės 11 dieną Mažeikių futbolo akademijos salėje vyko penktasis Mažeikių lopšelių-darželių vaikų Futboliuko festivalis, kurį organizavo Mažeikių Švietimo skyrius ir FK „Atmosfera“. Futboliuko festivalyje dalyvavo 11 rajono ikimokyklinių įstaigų komandų. Festivalio tikslas – suburti kuo daugiau vaikų į organizuotą laisvalaikio praleidimą žaidžiant futbolą. Renginys prasidėjo dalyvių paradu su prisistatymais. Mūsų darželį atstovavo 10 komandos žaidėjų. Vaikai rungėsi dvejose estafetėse su futbolo elementais, žaidė draugiškas varžybas. Komandos vartus atsakingai gynė Tautvydas Mylė. Džiaugiamės Armando Gedminčiaus dviem taikliais įvarčiais. Festivalio pabaigoje visus sveikino Mažeikių savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Nijolė Zakalskienė, FK „Atmosfera” prezidentas Nerijus Gudaitis. Komandos buvo apdovanotos prisiminimo medaliais ir futbolo kamuoliais, lipdukais. Vaikai futbolo salę papuošė savo piešiniais –  „Mes žaidžiame futbolą”. Festivalio metu visus lydėjo azartas, puiki nuotaika, draugystė.

KNYGŲ  MAINŲ MUGĖ

Balandžio 27 d. į darželį kartu praleisti prasmingą, išmintingą rytmetį su knyga, rinkosi visi darželio vaikai, darbuotojai ir svečiai iš lopšelių-darželių „Berželis“ ir „Giliukas“. Į renginį atvyko  Mažeikių raj. švietimo skyriaus vyr. specialistė Nijolė Zakalskienė, „Kalnėnų“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Rima Maneikytė kartu su šeštos klasės moksleivėmis. Jos pasakojo apie knygų įvairovę bibliotekoje, suvaidino inscenizaciją „Dangus griūva“.
Šiam renginiui vaikai ruošėsi kelias savaites. Nešė į darželį knygas, kartu su auklėtojomis jas vartė, skaitė. Knygų mainų mugės dieną knygas sunešė  į  salę, kur galėjo apžiūrėti ir išsirinkti sau norimą, draugų atneštą, jau perskaitytą knygą. Vaikai džiaugėsi pasirinkę sau patikusią knygą, glaudė ją prie širdelės žinodami, kad galės knygą parsinešti namo ir ją perskaityti kartu su savo šeima.
Suaugusieji taip pat keitėsi perskaitytomis knygomis. Darželio darbuotojos vakarą leido klausant kolegių paskaitymų. Tai Senekos laiškai, 2016 m. nacionalinio diktanto „Sugrįžimas“ tekstas, eilėraščiai, trumpi pasakojimai iš J. Erlicko knygos, meilės laiškas „Jausmų sala“...
Knygų mainų mugės renginio idėja primena mums, jog knyga – tai žinių šaltinis. Juk vaikai iš knygų susipažįsta su visu mus supančiu pasauliu, mokosi iš jos, o knygos skaitymas suteikia jiems galimybę žinoti, pažinti, atrasti... Skatinkime vaikus užmegzti ryšį su knyga, kad vaikai „nedingtų“ kompiuterizuotame, skaičių, exelių ir kt. programų pasaulyje, o mylėtų knygą – žinių ir proto šaltinį. Tikimės, kad šis projektas mūsų įstaigoje taps tradiciniu. Draugaukime su knyga ir  būsime laimingi.
Projekto organizatorės: vyr. auklėtoja Jūratė Gintalienė, auklėtoja metodininkė Jolanta Gražienė.

,,MAŽŲJŲ OLIMPIADA - 2016“

II – ETAPAS

Balandžio 13 dieną Naujosios Akmenės sporto centre vyko Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekto ,,Mažųjų olimpiada – 2016” II etapas. Olimpiados dalyviai rungėsi dėl teisės atstovauti savo miestą Kaune, vyksiančiame „Mažųjų olimpiada – 2016“ festivalyje. II – jame etape susirungė Naujosios Akmenės lopšeliai – darželiai ,,Atžalynas” ir ,,Buratinas” bei Mažeikių lopšelių – darželių ,,Gintarėlis” ir „Buratinas“ komandos. Sėkmė lydėjo Naujosios Akmenės ir Mažeikių „Buratinas“ darželius. Jie pakviesti dalyvauti ,,Mažųjų olimpiados” festivalyje Kaune. Džiaugiamės mūsų darželio „olimpiečių“ komandos pasiektais sportiniais rezultatais ir linkime puikių sportinių pasiekimų ateityje.

SUSITIKIMAS SU BŪSIMAIS PRIEŠMOKYKLINUKŲ TĖVAIS

Vaiko patirtis, gebėjimai labai svarbūs priešmokyklinio amžiaus tarpsnio raidoje. Todėl suaugusiesiems reikia padėti jam pasirengti mokytis mokykloje pagal pradinio ugdymo programą. Priešmokyklinio ugdymo pedagogai atsakingai žvelgia į šio amžiaus vaikų ugdymą ir balandžio 12 dieną pakvietė būsimuosius priešmokyklinukų tėvus į susitikimą, kuris vyko darželio salėje. Direktorė I. Buivydienė pristatė darželio viziją, tikslus, uždavinius, pasiekimus, akcentavo glaudaus bendradarbiavimo su tėvais svarbą, padėkojo už 2% paramą. Direktorės pavaduotoja ugdymui S. Sadauskienė supažindino su priešmokyklinio ugdymo(si) programa.  PU pedagogė J. Gražienė pristatė integruotų ugdymo(si) priemonių komplektą „OPA PA“ ir tarptautinę programą „Zipio draugai“, o PU pedagogė E. Matutienė papasakojo tėveliams apie priešmokyklinukų dienos ritmą, veiklas, projektus. Vyresniųjų grupių auklėtojos pateikė vaikų pasiekimų analizę, supažindino su metų eigoje vykusiomis veiksenomis. Susitikimo pabaigoje tėveliams buvo išdalinti informaciniai PU grupės lankstinukai, pateikti atsakymai į iškilusius klausimus, suteikta galimybė individualiai pabendrauti su PU pedagogėmis. Ačiū tariame visiems dalyvavusiems.

MASINIS BĖGIMAS - ,,AŠ BĖGU – 2016“

Balandžio 7 -oji – Pasaulinė sveikatos diena. Visa lopšelio-darželio ,,Gintarėlio“ bendruomenė: vaikai, jų tėveliai ir šeimos nariai, įstaigos darbuotojai  bei svečiai iš Kalnėnų pagrindinės mokyklos šią dieną paminėjo Masiniu bėgimu ,,Aš bėgu – 2016“.
Šventės dalyviai, pasipuošę spalvingomis emblemomis, rinkosi darželio kieme. Juos pasveikino darželio direktorė Irena Buivydienė ir sveikatos priežiūros specialistė  Danguolė Beniušienė. ,,Nykštukų“ grupės ugdytiniai deklamavo eilėraštukus apie sveikatą. Po nuotaikingos mankštelės  su personažu Sveikuoliuku (kūno kultūros auklėtoja B. Antanavičienė), visi skanduodami žygiavo apie darželį.
Sveikatos dienos dalyviai rinkosi Kalnėnų  pagrindinės mokyklos stadione prie STARTO linijos. Visi bėgo skirtingą trasos ilgį. 3-4 metų vaikai – 30 metrų, 4-5 metų vaikai – 60 metrų, 5-6 metų vaikai – 100 metrų, 6-7 metų vaikai, svečiai ir darbuotojai – 120 metrų. Finišo liniją pasiekę dalyviai buvo apdovanoti bėgimo DALYVIO kortele, sultimis, obuoliais. Patyrę judėjimo džiaugsmą,  dalindamiesi įspūdžiais, sugrįžome į įstaigą. Patys mažiausi – lopšelio grupių vaikai, jų tėveliai ir  darbuotojos bėgo 20 metrų darželio bėgimo takeliu.
Džiaugiamės, kad sveikatinimo akcijoje dalyvavo gausus įstaigos bendruomenės būrys ir tikimės, kad dalyviai susiformuos teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę,  ugdysis poreikį bėgioti drauge su šeima. Dėkojame mokiniams iš Kalnėnų pagrindinės mokyklos už dovanėles grupių ugdytiniams ir pagalbą, organizuojant renginį.
Tikimės, kad Pasaulinės sveikatos dienos paminėjimas Masiniu bėgimu mūsų darželyje taps tradiciniu.

Kūno kultūros auklėtoja Bronė Antanavičienė

AKCIJA „AUGA DAIGELIS – AUGU IR AŠ“

Balandžio 4 dienos rytą mūsų darželį aplankė svečiai iš Mažeikių kultūros centro: Žibuoklė ir Zuikis Puikis. Nuotaikingi personažai kvietė visus darželio vaikus sodinti, auginti, rūpintis ir prižiūrėti daigelius, kuriuos kartu pasodino į vazonėlius. Svečiai nestokojo patarimų kaip prižiūrėti pasodintus daigelius, bei linkėjo vaikams augti sveikiems ir laimingiems. Visi akcijos dalyviai nekantriai laukia koks daigelis išaugs, nes Žibuoklė su Zuikiu Puikiu tai paliko paslaptyje. Į šią puikią akciją „Auga daigelis – augu ir aš“ įsijungė visi Mažeikių miesto ir rajono darželiai, kurie birželio 9 dieną, Pasaulinės aplinkosaugos dienos proga užaugintais augaliukais papuoš mūsų miestą. Smagu, kad ši puiki iniciatyva suteikė vaikams gamtosauginės patirties, džiugių emocijų, o užauginti augalai džiugins Mažeikių miesto gyventojus ir svečius.

EDUKACINIS PROJEKTAS „NARIUOTAKOJAI DARŽELYJE“

Balandžio 1 d. darželyje vyko edukacinis projektas „Nariuotakojai darželyje“, kuris atkeliavo iš Palangos nariuotakojų zoologijos sodo. Vaikai susipažino su gyva nariuotakojų ekspozicija ir jos mažaisiais gyvūnėliais (vorais, gyvalazdėmis, tarakonais, šimtakojais ir kt.), apie kuriuos papasakojo gyvūnus prižiūrintys specialistai.  Daug emocijų suteikė galimybė šiuos mažuosius gyvūnus palaikyti rankose. Unikali, bet kuriuo momentu galinti pajudėti iš vietos ir su gyvais eksponatais keliauti ekspozicija paliko daug įspūdžių ne tik vaikams bet ir suaugusiesiems parodos lankytojams.

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS – PARODA „GRAŽIAUSIAS ŽIEDAS LIETUVAI“

Kovo 31 d. Mažeikių švietimo centre vyko respublikinio projekto – parodos „Gražiausias žiedas Lietuvai“ pristatymas, kuriame eksponuojami respublikos lopšelių – darželių „Gintarėlis“ sambūrio darbai – foto nuotraukos. Renginyje dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, švietimo centro direktorius Viktoras Prokopčukas, vyr. specialistės Nijolė Zakalskienė, Violenita Juškevičiūtė, kolegės iš Mažeikių ikimokyklinio ugdymo įstaigų, bei socialinis partneris – Mažeikių miškų urėdijos Sedos girininkijos girininkas Bronislovas Noreika. Svečiai klausėsi l.-d. „Gintarėlis“ darželio ugdytinių, pedagogų skambių dainų apie Lietuvą, Žemaitiją, stebėjo projekto – parodos „Gražiausias žiedas Lietuvai“ pristatymą, l.-d. „Gintarėlis“ sukurtą  dokumentinį filmą „Aš myliu Lietuvą“, piešė gražiausius žiedus Lietuvai. Daug šiltų žodžių projekto organizatorėms išsakė darželio direktorė Irena Buivydienė ir renginio svečiai.
Projekto – parodos „Gražiausias žiedas Lietuvai“ organizatorės – Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės pavaduotoja ugdymui Saulė Sadauskienė, auklėtojos metodininkės Sonata Kairienė ir Erika Matutienė. Muzikinius kūrinius ruošė muzikos mokytoja Roma Skirmontienė.
Paroda vyks Mažeikių švietimo centre, balandžio mėnesį. Kviečiame apsilankyti.

ATVELYKIO ŠVENTĖ –

„MAŽOSIOS VELYKĖLĖS“

Kovo 31 d. rytą darželio vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai rinkosi į šventinį rytmetį „Mažosios Velykėlės“. Visus šventės dalyvius pasitiko išmintingosios Velykės. Jos papasakojo vaikams apie Šv. Velykų tradicijas ir papročius, margučių marginimą įvairia technika, jų ridenimą, žaidimus. Atvelykio šventės  momentai leido vaikams daugiau sužinoti apie Šv. Velykas, Velykėles, būti aktyviais renginio dalyviais,  atskleisti saviraiškos, kūrybiškumo galias. Džiugios emocijos, įgyta patirtis, neįprastos ugdomosios formos suteikė žinių, socialinės, pažinimo, meninės patirties ir paliko puikius įspūdžius. Dėkojame šventės organizatorėms ir vedėjoms, auklėtojoms: I. Zonienei, E. Butkienei, J. Gražienei, muzikos mokytojai R. Skirmontienei.

REGIONINĖ IR RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ PEDAGOGŲ KONFERENCIJA

Kovo 23 d. Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko regioninė ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų konferencija – idėjų mugė „Kaip ikimokyklinio ugdymo pedagogui spėti su laikmečio naujovėmis?“. Konferencija subūrė apie 120 pedagogų iš Mažeikių, Skuodo, Plungės, Akmenės, Šiaulių, Kelmės ir Šilutės rajonų.
Kovo 24 d. Šiauliuose vyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų, metodinė – praktinė konferencija „Šiuolaikinis kokybiškas ikimokyklinis ugdymas“. Joje dalyvavo 171 pedagogas.
Vykusiose konferencijose savo patirtimi dalijosi mūsų darželio pedagogės: Jolanta Gražienė ir Jūratė Gintalienė. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė, metodininkė J. Gražienė skaitė pranešimą „Sėkmingo įvairių vaiko gebėjimų ugdymo(-si) sąlyga – ikimokyklinės institucijos ir šeimos bendradarbiavimas“ , o vyr. auklėtoja J. Gintalienė pristatė pranešimą „Vaikų tarybos veikla l.-d. „Gintarėlis““.

RESPUBLIKINIS KONKURSAS  ,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI” – II ETAPAS GARGŽDUOSE

Mažeikų rajoną atstovaujanti ,,Gintarėlio” komanda kovo 21 dieną  dalyvavo  konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai” II etape, Klaipėdos zonoje. Konkurse savo jėgas išbandė 14  komandų iš įvairių miestų. Po kiekvienos komandos prisistatymo, „sveikuoliai“ atliko teorines ir praktines užduotis sveikos gyvensenos klausimais. Visuomenės sveikatos specialistai ir pedagogai susirungė klausimų viktorinoje apie grūdinimą. Sporto salėje vaikų komandų dalyviai rungėsi estafetėje, komandų kapitonai – kapitonų rungtyje. Džiaugiamės komandos benduomeniškumu, puikiomis žiniomis, vikrumu. Sveikiname ,,Gintarėlio” komandą su III vietos laimėjimu.

DAINŲ, MUZIKOS IR ŠOKIŲ FESTIVALIS „BŪK MATOMAS 2016“

Kovo 18 dieną, penktadienį Savivaldybės kultūros centre įvyko tradicinis IX Mažeikių rajono dainų, muzikos ir šokių festivalis „Būk matomas“. Šiais metais renginyje dalyvavo apie 500 vaikų, 40 dainuojančių ir šokančių kolektyvų. Vienas iš šio festivalio tikslų –  labdaringa veikla. Šiemet renkamos lėšos bus skiriamos specialiojo ugdymo įstaigai – „Jievaro“ pagrindinei mokyklai.
Džiugu, kad jau ne pirmus metus šiame festivalyje dalyvauja mūsų įstaigos ugdytiniai. „Būk matomas 2016“ scenoje pasirodė darželio mergaičių kvartetas, kuris atliko J. Rašutienės dainą „Žąsinas begėdis“. Mažąsias dainorėles ruošė muzikos mokytoja R. Skirmontienė.

Parengta pagal Mažeikių raj. laikraščio Santarvė informaciją, foto S. Strazdausko.

VEIKSMO SAVAITĖ „BE PATYČIŲ“

Mūsų darželis įsijungė į Lietuvoje organizuojamą veiksmo savaitę „Be patyčių“. Kovo 14 – 18 dienomis grupėse vyko veiklų veiksenos, pokalbiai, diskusijos apie draugystę, jos svarbą, patyčias, jų prevenciją. Vaikai kūrė „Draugystės knygą“, į kurią patalpino  meninius darbelius, eilėraščius, savo mintis draugystės, gerumo temomis. Visa darželio bendruomenė įsijungė į kūrybinį projekto įgyvendinimą, modeliavo, projektavo miestą – kuriame gera visiems. Veiksmo savaitės  „Be patyčių“ kulminacija – filmų diena, kartu su nuotaikingu personažu Tigriuku Dryžiumi.
Dovanokime gėrį vieni kitiems ne tik savaitės „Be patyčių“ metu, bet ir kiekvieną dieną.

 

,,MAŽŲJŲ OLIMPIADA – 2016“ I – ETAPAS

Mažeikiuose startavo respublikinis ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto projektas „Mažųjų olimpiada – 2016“. Vasario 25 dieną lopšelyje-darželyje ,,Buratinas“ susitiko Mažeikių lopšelių-darželių: ,,Buratino“, ,,Eglutės“, ,,Bitutės“, ,,Gintarėlio“ mažieji olimpiečiai. Mūsų darželio komandą atstovavo ugdytiniai: Armandas Gedminčius, Tautvydas Mylė, Lukas Bigelis, Urtė Kinčiūtė, Mija Povilaitytė, Amanda Daukšaitė. Vaikus  ruošė PU pedagogė Erika Matutienė ir kūno kultūros pedagogė Bronė Antanavičienė. Mažieji sportininkai rungėsi penkiose estafetėse, kurios reikalavo vikrumo, sumanumo, susitelkimo, ryžto, taiklumo, drąsos.  Pirmąjį etapą įveikėme pergale. Kovo pabaigoje susirungsime su l.-d. ,,Buratino“ olimpiečių komanda dėl teisės atstovauti  Mažeikių miestą Kaune vyksiančiame ,,Mažųjų olimpiados  – 2016“  - III etape. Džiaugiamės ir didžiuojamės  ,,Gintarėlio“ mažaisiais olimpiečiais ir linkime pergalės kitame etape.

DŽIAUGIAMĖS DARBŠČIAIS IR TALENTINGAIS DARŽELIO VAIKAIS

Vasario 24 d. darželyje buvo apdovanoti vaikai, pasiekę puikių rezultatų šalies respublikiniuose konkursuose, projektuose. Šiais mokslo metais vaikai savo gabumus demonstravo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurse „Dainų dainelė“, ikimokyklinių ugdymo įstaigų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ ir kūrybinių plakatų kūrimo projekte „Sveiko judėjimo piramidė“. Darželio direktorės pavaduotoja ugdymui S. Sadauskienė gyrė gabumų nestokojančius vaikus, džiaugėsi jų pasiekimais, kurie garsina mūsų darželio, miesto vardą rajone, respublikoje. Talentingiems ir darbštiems vaikams, jų vadovams įteikė padėkos raštus, bei palinkėjo visiems ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų, džiuginti tėvelius, eiti tobulėjimo keliu. Priminė, kad mažąsias atlikėjas visi galės stebėti Lietuvos televizijos „Dainų dainelės“ transliuojamoje laidoje ir už jas balsuoti.
Linkime mergaičių kvartetui, jų vadovei R. Skirmontienei malonių įspūdžių ir sėkmės Lietuvos televizijos „Dainų dainelės“ filmavimo transliacijoje. Mažiesiems sveikuoliukams ir komandos vadovei B. Antanavičienei, nugalėti visas kliūtis, bei pasiekti pergalės tolimesniame „Sveikuolių sveikuoliai“ etape, Klaipėdos apskrityje – Gargžduose. Priešmokyklinės „Smalsučių“ grupės bendruomenei ir darželio ugdytiniams kūrybinių idėjų, siekių įvairiose veiklose.

UŽGAVĖNIŲ ŠURMULYS

Užgavėnės – žiemos palydų šventė. Nuo seno ji apipinta įvairiais papročiais, apeigomis, burtais. Šiemet Užgavėnes šventėme vasario 9 dieną.  Gaspadorius su Gaspadine sukvietė visus į salę, ragino žiemą iš kiemo varyti, linksmintis, triukšmauti, sočiai ir daug valgyti.
Persirengėliai juokavo, šoko, dainavo, bei dar daug kitų išdaigų krėtė. Kaip ir kasmet, Lašininis su Kanapiniu į dvikovą stojo, o jiems jėgų pritrūkus, daktaras į pagalbą atskubėjo. Mažiems ir dideliems, vyžotiems ir basiems, su kaukėmis ir be jų sveikatos linkėjo. Nepamiršome ir Morę su visu blogiu sudeginti.
Laukiame, kad greičiau baigtųsi žiema, atgytų gamta ir ateitų pavasaris.

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Sausio 13 – ąją darželio languose dešimčiai minučių įsižiebė atminties žvakučių liepsnos. Prisimenant prieš dvidešimt penkerius metus vykusius įvykius, prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Degančių žvakučių rytas visus sutelkė rimties, susikaupimo, pagarbos, vienybės, atminties akimirkoms. Grupėse vyko edukacinės valandėlės, kuriose vaikai stebėjo nuotraukas, filmuotą medžiagą, klausėsi pasakojimų, prisiminimų apie laisvės gynėjus ir vykusius įvykius, piešė piešinius. Priešmokyklinukai pasipuošė atminties ir pagarbos ženklu – „Neužmirštuolės“ žiedais.
Dėmesys, pagarba istorinės atminties įvykiams ateityje išaugins gimtąją šalį  gerbiančius, mylinčius ir ginti pasirengusius piliečius.

SVEČIUOSE TRYS KARALIAI

Sausio šeštoji – tai didžiųjų žiemos švenčių pabaigos, atsisveikinimo su Kalėdinėmis eglutėmis bei Trijų karalių apsilankymo diena.
Vaikai susirinkę į salę klausėsi meninio ugdymo mokytojos R. Skirmontienės pasakojimo apie Trijų Karalių šventę, eglutės nupuošimo istorijos. Nestigo puikios  nuotaikos ir dainų. Visi nuščiuvo kai į salę įžengė Trys karaliai (auklėtojos J. Gražienė, E. Butkienė ir I. Zonienė), kurie prisistatė, išsakė savo kelionės tikslą, linkėjo gerų ateinančių metų ir nešė žinią, kad laikas nupuošti Kalėdines eglutes.
Šventės jau baigėsi. Tačiau su laukimu ir viltimi pasitinkame vis ilgėjančias dienas.

 

NETRADICINIŲ KALĖDINIŲ EGLUČIŲ PARODA DARŽELYJE

Kiekvienam iš mūsų Kalėdos siejasi su dovanomis, Kalėdų Seneliu, eglute. Artėjant gražiausioms metų šventėms mūsų darželyje surengta paroda, pasidabinusi alternatyviomis kalėdinėmis eglutėmis, suplevenusi ypatinga Kalėdine dvasia.
Netradicinių eglučių parodą suorganizavo jaunesniojo amžiaus („Pagrandukų“ ir „Viščiukų“) grupių bendruomenės. Rankų darbo  kalėdinės eglutės į parodą „atkeliavo“ skirtingų formų ir dydžių. Priemonių gausa, išskirtinumas, netikėtų medžiagų pasirinkimas,  dalyvių kūrybiškumas, fantazija stebino visus parodos lankytojus. Išradingumo ir puikių idėjų nestokojo auklėtojos – metodininkės Loretos Juodeikienės netradicinės eglutės iš atviručių, panaudotų kompaktinių diskų ir gamtinės medžiagos.
Dėkojame  visiems už idėjas, meninius sprendimus netradiciškai, išradingai gaminant, puošiant eglutes ir darželio erdves.  
Tikimės, kad tokios parodos taps tradicinėmis, puošiančiomis aplinką, spinduliuojančiomis šiluma ir prasmingų švenčių laukimu.

,,GINTARĖLIO“ VAIKŲ KOMANDA –
,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“ PIRMO  ETAPO NUGALĖTOJAI

Lapkričio 25 dieną Kalnėnų pagrindinėje mokykloje startavo Respublikinis  vaikų, moksleivių ir pedagogų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Šio konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus, saugoti bei stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, gebėjimą dirbti komandoje.
Konkurse dalyvavo 11 rajono ikimokyklinių įstaigų. ,,Gintarėlio’ komandą atstovavo PU ugdytiniai: kapitonas – Armandas Gedminčius, Aronas Velikonis, Tautvydas Mylė, Urtė Kinčiūtė, Lukas Bigelis. Vaikus konkursui ruošė  kūno kultūros auklėtoja Bronė Antanavičienė, PU auklėtoja Erika Matutienė, sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Beniušienė. Po žaismingų prisistatymų, vaikų  komandos nariai, kapitonai vykdė jiems patikėtas užduotis, rungėsi sportinėse estafetėse. Konkurse atliktas užduotis vertino kompetetinga komisija. ,,Gintarėlio” vaikų komanda tapo nugalėtoja ir važiuos į Klaipėdą, kur varžysis zoninio konkurso etape.
Lopšeliai-darželiai buvo apdovanoti Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro diplomais ir dovanėlėmis.
Džiaugiamės ir didžiuojamės šaunia ,,Gintarėlio” vaikų komanda ir linkime jiems sėkmės antrame konkurso etape. Valio !!!

PAMINĖTA PASAULINĖ DIABETO DIENA

Lapkričio 14 – oji pasaulinė diabeto diena, kuri minima nuo 1991 -ųjų metų. Šią dieną visame pasaulyje vyksta diabetui skirti renginiai, kurių tikslas – kontroliuoti cukrinio diabeto plitimą pasaulyje bei diegti prevencines programas.
Mažeikių rajono diabetikų klubas „Žemaičių spėka“ lapkričio 24 d. surengė diabeto dienos paminėjimą. Renginio metu mūsų įstaigos ugdytinės Kotryna, Karina, logopede Sonata ir darželio ansamblio narės pasveikino susirinkusius dalyvius eilėraščių posmais, akordeonų grojamais muzikos garsais ir skambiomis dainomis.
Džiaugiamės turėdami galimybę būti ilgalaikiais partneriais su diabetikų klubo „Žemaičių spėka“ asociacijos nariais, įgyvendinant  kilnius jų tikslus.

EDUKACINĖ VALANDĖLĖ –

„SKRUZDĖLYTĖS DYTĖS IR JOS DRAUGŲ NAUJIENOS“

Lapkričio 18 dieną įstaigoje vyko edukacinė valandėlė vaikams. Grupėse lankėsi  Skruzdėlytė Dytė (auklėtoja J. Gintalienė), vaikų tarybos nariai, sveikatos priežiūros specialistė D. Beniušienė. Vaikai diskutavo, dalijosi patarimais apie sveiką gyvenseną, mitybą, daržovių naudą organizmui. Sveikatos priežiūros specialistė D. Beniušienė priminė, kad sveikatą stiprinti reikia ne tik valgant sveikus produktus, bet ir grūdinantis, mankštinantis. Darželio bendruomenė dalinosi sveikuoliškais receptais, juos susegė į sveikuoliškų receptų knygą, kurią nuolat papildys naujais receptais.
Tokių valandėlių metu vaikai ne tik smagiai praleidžia laiką, bet ir formuojasi sveikos gyvensenos įgūdžius ir įpročius.

TOLERANCIJOS MANDALA

Jau tryliktus metus Tarptautinę tolerancijos dieną inicijuoja Tarptautinė istorinio teisingumo komisija (www.komisija.lt). Šiomis dienomis ši tema kaip niekad aktuali visame pasaulyje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – mozaika. Lapkričio 16 dieną mūsų darželis prisijungė prie šios pilietiškumo akcijos.  Aptarė mandagumo abėcėlę, žodžio „tolerancija“ reikšmę, tolerancijos ir netolerancijos vienas kitam pasekmes ir iš gamtinės medžiagos sukūrė „Saulę“ – šviesos, šilumos, pagarbos, draugystės, nuoširdumo, santarvės, supratingumo mozaiką, skirtą visiems pasaulio vaikams ir žmonėms. Būkime tolerantiški ir kuo daugiau gėrio dovanokime vieni kitiems.

„PYRAGŲ DIENĄ“ DALIJOMĖS GERUMU IR SALDŽIAIS PYRAGO GABALĖLIAIS

Lapkričio 6 d. gausybė įstaigų, organizacijų šventė „Pyragų dieną“. Prie šios prasmingos ir gėriu spinduliuojančios akcijos taip pat prisidėjo dauguma mūsų darželio bendruomenės narių. Pasidalinome idėjomis ir suorganizavome malonią staigmeną Mažeikių labdaros organizacijos „Caritas “, Šv. Jėzaus Širdies bažnyčios ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios globojamiems vargstantiems žmonėms ir Vaikų dienos centro vaikams. Ši puiki iniciatyva buvo geras pretekstas sukurti jaukią šventę, dalintis gerumu ir saldžiais pyrago gabalėliais. Dėkojame visiems prisidėjusiems ir padėjusiems įgyvendinti šią šilumą spinduliuojančią iniciatyvą.

PAMINĖTAS TAUTOS GENIJUS –

M. K. ČIURLIONIS

Lapkričio 3 dienos popietę mūsų darželyje M. K. Čiurlioniui buvo skirtas ypatingas dėmesys. Minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140 gimimo metines – gera proga stabtelėti ir pakalbėti apie šio genijaus atminimą, jo biografiją, darbus ir kūrybos kelius. Vyko jaukus pasisėdėjimas, kurio metu atsiskleidė spalvingas ir raiškus menininko paveikslas. Demonstruojami Čiurlionio dailės darbai atskleidė jo filosofinius, psichologinius apmąstymus, o išgirstos poemos „Miške“, „Jūra“, preliudo fortepijono skambėjimas kiekvieną nuteikė šiltai ir jausmingai. Meninio ugdymo mokytoja R. Skirmontienė sakė, kad Čiurlionis pirmasis muzikas, gilinęsis į lietuvių liaudies dainų grožį, todėl nemažai jų yra harmonizavęs. Lietuvių liaudies dainą „Ant kalno Gluosnys“ padainavo ir pačios pedagogės.
Svarbi ir informatyvi pažintis su menininko asmenybe, jo kūryba, lyriniai pamąstymai, palietė kiekvieno iš popietės dalyvių sielos stygas, nuramino širdis, praturtino dvasiškai.  Visos pajuto kūrėją ir žmogų. Tiesiog pabuvo su Čiurlioniu.

PROJEKTAS

„LAIMINGA ŠEIMA – LAIMINGA VAIKYSTĖ“,
RENGINYS „TALENTŲ VAKARAS“

Yra kažkas retesnio, tobulesnio, nepaprastesnio už talentą – tai gebėjimas pripažinti kitų talentą. 

Elbertas Grimas Chabardas

Vaiko augimas ir ugdymas darželyje neatsiejamas nuo jo šeimos. Tėvai vaikams – geriausias pavyzdys, todėl darželio pedagogai kviečia tėvelius aktyviai dalyvauti savo vaiko gyvenime, įvairiose šventėse, renginiuose, projektuose, išvykose.
Mūsų darželyje vyko projektas „Laiminga šeima – laiminga vaikystė“, kurį iniciavo PU pedagogė Jolanta Gražienė, meninio ugdymo pedagogė Roma Skirmontienė. Projekto tikslas – suburti ugdytinius, tėvus ir pedagogus, norinčius pasidalinti savo asmeniniais gebėjimais, talentais  įvairiose veiklose.
Spalio 23 dienos vakarą vyko baigiamasis projekto renginys „Talentų vakaras“. Projekto dalyviai savo talentus, darbus eksponavo meninių darbų parodoje, vakaro renginyje. Vakaras prasidėjo logopedės Sonatos Jankauskienės ir ugdytinės Kotrynos Antanavičiūtės menine kompozicija apie rudenį. Nuskambėjo pedagogių ir ugdytinių atliekama daina „Rudens spalvos“. Visus susirinkusius sveikino darželio direktorė Irena Buivydienė.
Renginio vedėjos pristatė pirmuosius Talentų vakaro dalyvius – ugdytinę Skaistę su savo tėveliu, kurie atliko dainelę „Du gaideliai“.  Mažieji talentai Neida, Karina, Tautvydas, solistė Urtė ir mažosios darželio dainorėlės visiems dovanojo skambias daineles.  Deimantės mama ir Anupro sesutė skaitė savo kūrybos eiles, smuiku griežė buvusi ugdytinė Vytautė, gitaros stygų skleidžiamais garsais ir nuostabiu balsu visus renginio svečius žavėjo buvusi mūsų ugdytinė Dalija. 
Savo skaniais gaminiais visą bendruomenę  vaišino mamos ir močiutės.  Igno mama iškepė naminę duoną, Anetos mama  suslėgė obuolių sūrį, o sūrį su kmynais ir saldžiais žėlė gabaliukais suspaudė Aurelijos ir Pauliaus močiutė.
Meniniais darbais džiugino Lino ir Mijos mamos. Dovydo brolis Rokas akordeonu grojo savo kūrybos kūrinį „Tango“, griežė armonika, o senelis bitininkas pristatė ir pademonstravo bičių produktus. Pasakojo, jog bičių medus – išskirtinis produktas, kad mūsų protėviai jį naudojo kaip maisto produktą, vartojo gydydami įvairiausias ligas ir negalavimus.
Gražiausi lėlių rūbeliai ir mezgimo raštai priklausė Katrynos močiutei. Ji pristatė žaislus, kuriuos mezga anūkei. Karinos senelė pristatė drožinius, kuriuos sukūrė jos prosenelė.
Talentų nestokojo ir mūsų įstaigos pedagogės. Auklėtojai Eugenijai Butkienei eilėraščių kūrimas – ne vienintelis pomėgis. Ji piešia, karpo, dainuoja, groja ir vaidina. Spalvomis ir darbo atlikimo kruopštumu džiugino auklėtojų Sonatos Kairienės ir Erikos Matutienės siuvinėti paveikslai, dekupažo darbai. Auklėtoja Simona atskleidė grimo technikos paslaptis, pristatė nugrimuotus drugelio, klouno bei senos močiutės personažus. Gamtos ir laukinės gyvūnijos fotografijos darbais pasidalino Loreta Juodeikienė.
Maloniai visus nuteikė ir didelio susižavėjimo susilaukė akordeonisčių – direktorės pavaduotojos ugdymui Saulės Sadauskienės ir meninio ugdymo pedagogės Romos Skirmontienės duetas.  Vakaro pasirodymą užbaigė „Kibirkštėlės“ ansamblio atliekama daina „Transilvanijos polka“ ir visų svečių bendra daina.
Talentų vakarą atradome vieni kitus visai kitokius ir tarsi iš naujo. Pasidžiaugėme, kokie esame įdomūs, kūrybingi ir pasidalinome savo gebėjimais, žiniomis su bendruomene ir bendraminčiais. Tikimės, kad šis renginys džiugins mus dar ne vienerius metus ir sulauks vis didesnio dalyvių ir žiūrovų dėmesio, subrandins dar daugiau talentų.

PU pedagogė – metodininkė Jolanta Gražienė

PRIEŠMOKYKLINUKAI LANKĖSI

MAŽEIKIŲ RAJONO

POLICIJOS KOMISARIATE

Spalio 21 dieną priešmokyklinukus policijos kieme maloniai pasitiko policijos pareigūnai ir šuo Amsis. Vaikai susipažino su policininkais, jų atsakingu darbu. Ugdytiniai turėjo galimybę apžiūrėti policijos patalpas: kabinetus, vaikų apklausos kambarį, laikinojo sulaikymo kameras, šaudyklą, įrengtą muziejų, kur eksponuojami ginklai, policininkų apranga ir kita atributika. Smalsu buvo susipažinti su kriminalinės policijos darbo įrankiais. Visus nustebino neperšaunamos liemenės svoris – 20 kg. Daug teigiamų emocijų sukėlė policijos šunų Granto ir Toro pasirodymai. Viešnagė policijoje tuo nesibaigė. Salėje vaikai  žiūrėjo demonstruojamus filmukus apie saugų eismą, atsakinėjo į pareigūnų klausimus, taip įtvirtindami žinias apie saugaus elgesio taisykles, atšvaitų reikšmę gatvėje tamsiu paros metu.
Tokios edukacinės – pažintinės išvykos bendradarbiaujant su policijos pareigūnais yra įdomios, informatyvios ir svarbios brandinant vaiko asmenybę.

SVEIKATOS SAVAITĖ – „AUGAME SVEIKI“

Vaiko ikimokyklinis amžius – visapusiško lavinimosi laikotarpis, psichinių ir fizinių galių plėtotės laikotarpis. Mūsų darželio bendruomenė įsipareigojusi brandinti visapusišką asmenybę, ugdyti sveiką žmogų, formuoti sveikatos, kaip vertybės sampratą, išmokyti vaikus pažinti, suvokti save, laikytis sveikos gyvensenos principų. Įgyvendinant sveikatos stiprinimo programos – ,,Sveikatos takeliu“ siekius, rugsėjo 28 – spalio 2 dienomis darželyje vyko sveikatos savaitė ,,Augame sveiki“.
Pirmadienis buvo skirtas vaikų emocinei sveikatai. Grupėse vyko pokalbiai su vaikais apie jų emocinę savijautą, jausmus, pagalbą draugui.  Vaikai nudžiugino draugus savo rankų darbo pagamintomis dovanėlėmis.
Antradienis - Sveiko maisto diena. Visose grupėse vaikai  gilino žinias apie sveikus ir nesveikus maisto produktus, stebėjo kaip darželio virtuvėje virėjos gamina maistą vaikams,  patys gamino salotas. Vyresniųjų grupių vaikams sveiko maisto valandėles vedė sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Beniušienė.
Trečiadienis – Išvykų diena. Priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai, jų tėvai ir pedagogės įsijungė į Europos sporto savaitės akciją ,,Judri mokykla“, kurią organizavo respublikos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Tirkšlių pušyne vyko sportinė pramoga ,,Rudenį gamtoje sportuoti smagu“.
Ketvirtadienis – Muzikos diena. Meninio ugdymo mokytoja Roma Skirmontienė pakvietė Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos vaikus ir mokytojus pravesti muzikos valandėlę darželio priešmokyklinio ir vyresniojo amžiaus vaikams. Vaikai buvo supažindinti su pučiamaisiais, styginiais, klavišiniais instrumentais, turėjo galimybę ne tik  paklausyti koncerto, bet ir patys prisiliesti prie stygų, klavišų. Visi klausėsi pasakojimo apie muziką  – džiaugsmo, įkvėpimo šaltinį, saviraiškos ir kūrybingumo versmę.
Penktadienis – Sporto diena. Darželio kiemelyje futbolo treneris Ramūnas Daubaris vedė linksmas futboliuko treniruotes. Grupių aikštelėse vaikai žaidė judrius žaidimus, rungtyniavo estafetėse.
Dailės pedagogė S. Kairienė suorganizavo vaikų ir jų tėvelių kūrybinių darbelių parodą ,,Obuolys – sodo karalius“. Kūno kultūros užsiėmimų metu pedagogės B. Antanavičienės iniciatyva atsiskleidė vaikų fizinio gebėjimo duomenys: 30 metrų bėgimo, šuolio į tolį, 200 gr. maišelio metimo į tolį.
Eksperimentuodami, valdydami savo emocijas, aktyviai judėdami, būdami  atidūs sau ir draugui, susipažindami su supančia aplinka  „Gintarėlio“ vaikai auga sveiki ir laimingi.

AKCIJA – DIENA BE AUTOMOBILIO

Rugsėjo 22 dieną, minėdami Europos judriąją savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio ,,Gintarėlio‘ bendruomenė įsijungė į akciją ,,Rieda ratai, rateliukai“, kurią organizuoja respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija. Akcijos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla, atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.
Renginio dieną automobilių variklių gaudesį pakeitė vaikų šurmulys, kurie į darželį atvažiavo dviratukais, paspirtukais, riedučiais, atėjo pėstute. Tigriukas (PU pedagogė E. Matutienė) visus sukvietė į darželio aikštelę ir papasakojo kaip išsaugoti švarią gamtą, priminė dviratininkų taisykles. Visi susirinkusieji dalyvavo judėjimo rungtyse su dviračiais, paspirtukais, lėlių vežimėliais, karučiais. Buvo smagu prisidėti prie švarios gamtos išsaugojimo. Švarus oras – gera sveikata!

Kūno kultūros pedagogė B. Antanavičienė

ŠVENTINIS RYTMETIS

,,VISIEMS KARTU – LABAI SMAGU“

Rugsėjo trečiosios rytą, darželio ugdytiniai, jų tėveliai, bendruomenės nariai rinkosi į ,,Gintarėlio“  kiemą. Su naujais mokslo metais  pasveikino įstaigos direktorė Irena Buivydienė, mažosios dainorėlės. Vaikai  kartu su Sveikuoliuku (kūno kultūros pedagogė B. Antanavičienė) pasidalino vasaros įspūdžiais, linksmai pasimankštino. Sveikuoliukas pakvietė palaikyti Europos vyrų krepšinio čempionato krepšininkus. Aidėjo skanduotės, vaikų rankose plevėsavo Lietuvos vėliavėlės ir sirgalių atributika. Darželio ugdytiniai, palaikydami Lietuvos krepšininkus, atkakliai įveikė kliūčių ruožą, demonstravo krepšinio elementus, piešė su kreidelėmis kamuolius, žaidė su parašiutu, linksmai leido laiką kaštonų alėjoje. Šventė baigėsi vaikų eisena su kamuoliais apie darželį, skambant Marijono Mikutavičiaus hitui ,,Trys milijonai“.            
Linkime gražių  pergalių Lietuvos krepšininkams!

Metodinė grupė ,,Sveikuoliukas“

2014 –2015 mokslo metai

 

AITVARŲ ŠVENTĖ

Gegužės 28 d. darželyje vyko Aitvarų šventė, kuri skirta Vaikų gynimo dienai paminėti. Nešini pasigamintais aitvarais kiemelyje šurmuliavo darželio ugdytiniai ir svečiai iš lopšelio-darželio „Berželis“. Šventės dalyvius sveikino smagiai nusiteikę personažai Mažylis ir Karlsonas, skambėjo muzika, vaikų dainos, siautėjo puiki nuotaika, o danguje sklandė parasparnis, kurį į šventę atskraidino Moksleivių techninės kūrybos centro aviamodelininkų būrelio vadovas Juozas Svirušis.  Vaikai pristatę savo pagamintus aitvarus, jais papuošė darželio kaštonų alėją ir smagiai leido laiką aikštelėse: žaidė futboliuką, šokinėjo ant batuto ir „Gymnic“ kamuolių, „skraidė“ su parašiutu, skėčiais, važinėjo paspirtukais, mankštinosi ant vaikiškų treniruoklių. Visų mintys, juokas su vėju, kaip aitvarai sklandė danguje...
Linkime visiems puikios vasaros. Tegul ji būna nuostabi, nuotaikinga, pilna pažinimo, įspūdžių, kelionių, poilsio, kupina saulėtomis dienomis ir saugi.

 

ŽALIOSIOS VĖLIAVOS IR APLINKOSAUGINIO ŠVIETIMO FONDO SERTIFIKATŲ ĮTEIKIMO ŠVENTĖ

Mažeikių darželyje-mokykloje „Kregždutė“ gegužės 22 dieną vyko Žaliosios vėliavos ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatų įteikimo šventė. Apdovanotos keturiolika mūsų rajono mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų bei Kretingos rajono Salantų, Plungės rajono Platelių gimnazijos. Žaliąsias vėliavas ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatus įteikė Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje Renaldas Rimavičius. Malonu, kad Gamtosauginių mokyklų programa aplinkosauginei veiklai suburia vaikus, pedagogus, šeimas, įstaigos bendruomenę. Mūsų darželis džiaugiasi įteikta antrąja vėliava.
Visos įstaigos gavusios Žaliosios vėliavos tarptautinį apdovanojimą įgyvendins pradėtus darbus toliau, kad Žalioji vėliava būtų suteikta ir kitais metais.

FUTBOLIUKO FESTIVALIS

Ketvirtą kartą kasmet vykstantis futboliuko festivalis, kurį organizuoja futbolo klubas „Atmosfera“ ir rajono Savivaldybės švietimo skyrius,  vis daugiau sulaukia futbolą mėgstančių ir žaidžiančių vaikų iš rajono vaikų lopšelių-darželių. Šiais metais dalyvavo dešimt rajono lopšelių-darželių komandų. Mažieji futbolistai  rungėsi dvejose estafetėse ir varžybose. Mūsų darželio komanda žaidė su lopšelio-darželio „Berželis“ ir „Linelis“ vaikų komandomis. Futbolo varžybų metu vaikai demonstravo gražų, ryžtingą, dinamišką žaidimą. Taikliausiai komandoje pasirodė Vilius Arnašius, kuris įmušė net keturis įvarčius. Vieną įvartį į priešininkų vartus įspyrė Patrikas Ilginis. Atkakliai savo vartus gynė Mantas Dauginas ir Armandas Gedminčius. Po smagių rungtynių visos dalyvavusios komandos buvo apdovanotos medaliais, apyrankėmis, CD kompaktiniais diskais su linksmomis dainelėmis, o vadovai sportiniais marškinėliais ir padėkos raštais. Darželiai džiaugėsi padovanotais naujais futbolo kamuoliais.
Futboliukas – mažasis futbolo brolis, suburiantis vaikus organizuotam laisvalaikiui su baltu, juodais taškais išmarginu kamuoliu. Tai įdomus ir naudingas būdas stiprinti vaikų fizinę sveikatą, ugdytis drąsą, ryžtą, draugiškumą, pasitikėjimą, atsakingumą už save ir šalia esantį.

ŠOKIO ŠVENTĖ

Šokis – tai judėjimo džiaugsmas skambant muzikai, tai puiki vaikų lavinimo forma. Šokio meno mokymo metu vaikai ne tik išmoksta šokti, bet ir ugdosi judesių koordinaciją, taisyklingą laikyseną, plastiškumą, geras manieras, muzikalumą, ritmo pajautimą, puikią emocinę būseną...
Mūsų darželyje šokio meno moko choreografijos vadovė Ramutė Plonienė, kuri kasmet mokslo metų pabaigoje surengia mini koncertą ugdytinių tėvams, šeimos nariams. Gegužės 12 d. mažieji „Gintariukai“ mini koncerte judėjo muzikos šokio ritmu. Vaikų patirtas džiaugsmas šokant labai svarbus visiems  vaikams, tėvams ir pedagogams.

DAINŲ PYNĖ – 2015

Gegužės 8 d. „Kalnėnų“ pagrindinėje mokykloje vyko rajoninis renginys, kur „Gintarėlio“ pedagogų ansamblis dalyvavo dainuojančių pedagogų festivalyje „Danų pynė – 2015“. Tai tradicinis renginys vykstantis kas du metai. „Dainų pynė“ sumirgėjo pačiais skambiausiais muzikos akordais ir dainomis, skirtomis Etnografiniams regioniniams metams paminėti. Pynę pynė pedagogai iš 15  Mažeikių rajono mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų. Visų kolektyvų dalyviai pasirodė vienas už kitą skambesniais balsais ir melodingesnėmis dainomis. Komisija ir svečias, Mažeikių švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė turėjo už ką visus pagirti ir skyrė nominacijas kiekvienam kolektyvui. Mūsų darželio ansamblis buvo apdovanotas nominacija už smagumą.
Iš skambių melodijų buvo nupintas didelis, gražus vainikas, kuris kiekvieną kartą džiugina visus šio renginio dalyvius. Dėkojame „Kalnėnų“ mokyklos bendruomenei už puikų renginį.

XII   MAŽŲJŲ  TALENTŲ  ŠOU

Gegužės 7 dieną Mažeikių kultūros centro mažojoje salėje vyko XII – tasis koncertas – konkursas „Mažųjų talentų šou“. Konkurse dalyvavo dviejų amžiaus grupių dalyviai: vaikai  iki 16 m. ir  jaunimas nuo 16 m. amžiaus.  Savo pasirodymais žiūrovus džiugino apie šimtas dalyvių, kurių amžius siekė nuo 5 iki 40 metų. Atlikėjai nestokojo originalumo ir išskirtinumo. Atsakingai ir profesionaliai šiam konkursui ruošėsi ir mūsų darželio pedagogės R. Skirmontienė  ir J. Gražienė, kurios paruošė dvi mergaites: Viktoriją Grosheva ir Eliją Mikulskytę.  Koncertą – konkursą stebėjo ne tik šeimos nariai, draugai, bet ir kompetentinga komisija: A. Butienė – Mažeikių Žemaičių draugijos atstovė, R. Dambrauskas – dainų autorius, atlikėjas, R. Matulaitienė fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gelmės“ Mažeikių padalinio vadovė. Buvo išrinktas talentingiausių atlikėjų dvyliktukas į kurį pateko muzikos pedagogės R. Skirmontienės ugdytinė Viktorija.
Visų „Mažųjų talentų – 2015“ atlikėjų laukia Koncertinis turas – dovana  Mažeikiečiams ir miesto svečiams organizuojamose miesto renginiuose.

,,MAŽŲJŲ OLIMPIADA - 2015“

II – SIS ATRANKOS ETAPAS

Gegužės 5 d. Mažeikių lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vyko Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekto ,,Mažųjų olimpiada - 2015“ II – sis atrankos etapas. Šiame etape susirungė „Buratino“ ir „Gintarėlio“ komandos. Mažieji olimpiados dalyviai savo ryžtą, greitį, vikrumą demonstravo penkiose estafetėse. Varžyboms teisėjavo Mažeikių „Sodų“ vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Rima Ašmenienė, kuriai talkino šios mokyklos mokiniai.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos kultūros ir sporto vyriausias specialistas Petras Norvila apdovanojo olimpiados dalyvius taurėmis, diplomais ir dovanėlėmis.
Gegužės 16 d. linkime sėkmės „Buratino“ komandai olimpiados finaliniame turnyre Kaune. Dėkojame „Gintariukams“ ir jų tėveliams.

MAŽOJO KREPŠINIO VARŽYBOS

Balandžio 30 d. darželio sporto salėje vyko priešmokyklinių „Smalsučių“ ir „Gudručių“ vaikų mažojo krepšinio varžybos, kurios užbaigė priešmokyklinių grupių sveikatingumo projektą „Mažais žingsneliais krepšinio link“. Į varžybas buvo pakviesti vyresniųjų grupių vaikai ir buvusi mūsų darželio ugdytinė Viktorija Juodeikytė, žaidžianti Šiaulių moterų krepšinio „Rūtos“ komandoje.
Oranžinio kamuolio rungtynės vyko tarp mergaičių ir berniukų komandų. Varžybų metu žaidėjai demonstravo taiklumą, kamuolio varymą, savo krepšio gynybą, vikrumą bei draugiškumą. Netilo sirgalių palaikymo šūksniai, plojimai. Dėkojame projekto dalyviams ir sirgaliams.

RESPUBLIKINĖ AKCIJA

,,JUDRŪS VAIKAI – GAMTOS DRAUGAI“

Balandžio 27 dieną vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai ir padagogės įsijungė į respublikinę akciją „ Judrūs vaikai – gamtos draugai“.
Visus susirinkusius darželio kiemelyje, pasveikino direktorės pavaduotoja ugdymui Saulė Sadauskienė. Atskubėjo personažai: Ežiukas (kūno kultūros pedagogė Bronė Antanavičienė) ir Gandras (PU pedagogė Erika Matutienė). Vaikai kartu su personažais diskutavo apie pavasario talkas, kaip švarinasi suaugę ir vaikai visoje Lietuvoje, savo lizdus, gūžtas tvarkosi ir paukšteliai. Personažai atnešė įvairių tvarkymosi priemonių: karučių, šluotelių, grėbliukų, kastuvėlių, kibirėlių. Smagiai palenktyniavę, prieš talką, akcijos dalyviai gardžiavosi bandelėmis ir kvapnia arbata. Mirgėjo visas darželio aikštynas nuo mažųjų talkininkų. Vaikai rinko šiukšles, grėbė seną žolę, pureno žemę, smėlį.
Visus dalyvius lydėjo gera nuotaika, pasidžiaugėme gražia ir švaria sutvarkyta aplinka. Kur švara ir tvarka – ten gyvena sveikata!

Kūno kultūros pedagogė Bronė Antanavičienė

SUSITIKIMAS SU MAŽEIKIŲ VYRŲ KREPŠINIO KOMANDA ,,MAŽEIKIAI“

Priešmokyklinio ugdymo ,,Smalsučių“ ir ,,Gudručių“ grupėse šiais mokslo metais vykdomas projektas ,,Mažais žingsneliais link krepšinio“.
Balandžio 22 d. grupių ugdytiniai kartu su tėveliais lankėsi Ventos progimnazijos sporto salėje.  Komandos treneris Aloyzas Rudys pakvietė pažiūrėti ,,Mažeikių“ krepšininkų treniruotės. Įdomu buvo pamatyti vyrų mankštą, įvairius krepšinio derinius, komandos žaidimą. Projekto dalyviai plačiau susipažino su mūsų miesto vyrų krepšinio komanda: nuotaikingai pabendravo, gavo dovanų – krepšininkų bukletinių nuotraukų.

VYKO AKCIJA „MANO ŠIRDELĖ JUOS MYLI“

Jau kelerius metus mūsų darželyje organizuojama akcija, „Mano širdelė juos myli“, kurios metu renkame pašarą, kraiką, paklotėlius, žaislus  gyvūnams gyvenantiems gyvūnų globos draugijoje. Dėkojame visai lopšelio–darželio bendruomenei: vaikams, tėveliams, įstaigos darbuotojams už dovanas, kurias padovanojote Mažeikių gyvūnų globos draugijos globotiniams. Ačiū, kad esate kartu ir padedate gyvūnams.

DAINŲ KONKURSAI

 

„Skambioji daina 2015“

Balandžio 15 dieną Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje vyko VII –asis Žemaitijos krašto vaikų ir moksleivių dainų festivalis – konkursas „Skambioji daina“. Darželio solistė Viktorija Grosheva atliko dvi dainas. Žemaičių krašto dainą „Ein per žemę muselelė“ ir „Pelyčių dainelę“. Mažoji dainininkė Viktorija laimėjo I – ąją vietą. Mergaitę konkursams, koncertams, festivaliams ruošia muzikos vadovė – metodininkė Roma Skirmontienė. Sveikiname solistę ir vadovę.

 „Muzikos talentų lyga 2015”

Mūsų darželio priešmokyklinukė Viktorija Grosheva balandžio 9 dieną dalyvavo I – jame tarptautiniame vaikų ir jaunimo meninės raiškos konkurse „Muzikos talentų lyga 2015“. Konkursas skirtas vokalistams, solistams, duetams, vokaliniams kolektyvams, kurį organizavo VŠĮ „Ars festa“. Viktorija atliko „Pelyčių dainelę“ 5-9 metų amžiaus grupėje. Dalyvius vertino Gediminas Zujus, Česlovas Gabalis, Birutė Petrikytė, Romas Bubnelis, Goda Pereckaitė, Asta Bagdonavičienė. Atlikėjai buvo apdovanoti diplomais, medaliais ir saldžiomis vaišėmis. Šiame konkurse Viktorija pelnė diplomantės vardą. Puikiomis pergalėmis džiaugiasi visa darželio „Gintarėlis“ bendruomenė ir tėveliai. Sveikiname!

,,GINTARĖLIO“ VAIKŲ KOMANDA - ,,MAŽŲJŲ OLIMPIADOS - 2015“

I- ETAPO NUGALĖTOJA

2015 m. kovo 15 - gegužės 16 d. vyksta Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų projektas ,,Mažųjų olimpiada - 2015“.  
Šiais metais projekte dalyvauja 105 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš 25 Lietuvos miestų.  Tai - 630 jaunųjų sportininkų ir 210 pedagogų, kurie pasiruošę varžytis, laikantis garbingos kovos taisyklių.
Mažųjų olimpiados I-asis etapas įvyko balandžio 14 d. Mažeikių l/d „Buratinas“, kur dalyvavo šešios vaikų ir dvi pedagogų komandos iš l/d „Bitutės“, l/d „Buratino“, l/d „Gintarėlio“ ir l/d „Žilvičio“. Komandos dalyvavo penkiose estafetėse. Po visų rungčių nugalėtojais tapo ,,Gintarėlio“ ir Buratino“ darželių komandos, kurios pateko į II etapą. Jų laukia dar vienos varžybos. Komandos buvo apdovanotos ,,Mažųjų olimpiados dalyvio“ diplomais, taurėmis.
II - ojo etapo nugalėtojai gegužės 16 d. vyks į Kaune organizuojamą baigiamąjį renginį, kur atstovaus savo miestą.
Didžiuojamės ,,Gintarėlio“ ugdytinių gražia pergale, vaikų atkaklumu, ryžtu, varžantis olimpiados rungtyse. Dėkojame už palaikymą darželio administracijai ir vaikų tėveliams.

 

FUTBOLIUKO ŠVENTĖ

Kovo 19 dieną mūsų darželio ugdytiniai dalyvavo Mažeikių lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ Futboliuko šventėje. Į šventę susirinko svečiai iš lopšelių-darželių „Bitutė“, „Gintarėlis“ ir šeimininkai „Žilvičio“ ugdytiniai. Mažieji futbolininkai savo jėgas išbandė sportinėse estafetėse, kojų greitumą, miklumą, taiklumą demonstravo žaisdami futboliuką. Džiaugiamės visų „gintariukų“ ugdytinių atkakliu, draugišku žaidimu. Atsakingai vartus gynė vartininkas Mantas D., o įvartį įspyrė komandos žaidėjas Vilius A.. Futboliuko komandų palaikyti atvyko gausus sirgalių būrys. Visus sportinio renginio  dalyvius lydėjo entuziazmas bei gera nuotaika. Šventės dalyviai buvo apdovanoti taure, padėkos raštu ir smulkiomis dovanėlėmis. Valio „Gintarėlio“ futbolistams!

ŠVENTINIS RYTMETIS

„ČIR VIR VIR PAVASARĖLIS“

Kovo 17 dieną vyko šventinis rytmetis „Čir vir vir pavasarėlis“, kurį vedė auklėtoja Regina ir logopedė Sonata. Renginio metu vaikai deklamavo eilėraščius apie pavasarį, saulę, bundančią žemę, parskrendančius paukščius, inkilėlį, kiškį daržininką, gamtos rūmus. Renginį paįvairino šokiai, dainelės, auklėtojos E. Butkienės sukurto eilėraščio „Nedeginkit sausos žolės“ inscenizacija. Renginio pabaigoje GMP koordinatorė E. Matutienė apdovanojo vaikus už ilgalaikį ir tikslingą atliekų rūšiavimą bei kaupimą. Darželio vaikų tarybos pirmininkė J. Gintalienė priminė visiems vaikams darželio elgesio taisykles. Šventę užbaigė skambiu GMP himnu.
Šventinis rytmetis suteikė vaikams puikių emocijų bei patirties. Vaikai turėjo galimybę pasiklausyti savo draugų, prisiminti elgesio taisykles gamtoje, darželyje, o taip pat patys pasirodyti – padeklamuoti, pašokti, padainuoti ir žinoma pasidžiaugti atėjusiu  pavasariu.

SVEIKATINGUMO PROJEKTAS

„VASARIS – SVEIKATOS MĖNUO“

Visą vasario mėnesį darželyje vyko projektas ,,Vasaris – sveikatos mėnuo“. Projekto pirmą savaitę ,,Mokausi būti tvarkingas ir švarus“ ugdytiniai įtvirtino asmens higienos įgūdžius. Grupėse vaikai diskutavo apie švarą, jos priemones, su Vandens lašeliu kalbėjo apie vandens taupymą ir jo reikšmę sveikatai, kūrė darželio knygą ,,Augu švarus“. Salėje vaikai, kartu su sveikatos priežiūros specialiste D. Beniušiene mokė netvarkingą Kakę Makę švaros taisyklių, žiūrėjo filmuką apie Baltprausį.

Antra – saugaus elgesio savaitė ,,Aš saugus, kai žinau“. Visą savaitę vaikai domėjosi, pasakojo, diskutavo, dalinosi turima patirtimi apie saugų elgesį namuose, gatvėje, žiemos metu, viešose vietose, gamtoje, su draugais, svetimais žmonėmis. Salėje vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai  žiūrėjo ir aptarė personažų  Daivutės ir Onutės  netinkamą elgesį su pavojingais daiktais, dalyvavo  praktinėje valandėlėje „Skubu į pagalbą“. Saugumo savaitės metu vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai globojo, rūpinosi, padėjo  mažiesiems lopšelio ir darželio  grupių vaikams.

Trečią savaitę vaikai varė žiemą iš kiemo ir turiningais renginiais pažymėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną.

Ketvirta savaitė – aktyvaus judėjimo savaitė ,,Judam, sportuojam – sveikatą tausojam“. Rytais vyko smagios masinės mankštelės sporto salėje pagal nuotaikingus filmukus, grojant skambiai muzikai, prie parašiuto. Visų grupių vaikų komandos savo vikrumą, greitį, jėgą išbandė sporto šventėje ,,Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“. Šventę paįvairino Katytės užduotys sirgaliams. ,,Voveriukų“ grupės vaikai išbandė savo jėgas draugiškose estafetėse su l./d. ,,Berželis“ ,,Drugelių“ grupės ugdytiniais. Visa darželio bendruomenė dalyvavo  užsiėmime   „Judesys šokio ritmu“. Bendruomenę šokti mokė  choreografijos vadovė R. Plonienė. Sveikatos akciją užbaigėme nuotaikinga šventė  salėje. Grupių bendruomenės buvo apdovanotos  padėkos raštais, vaisiais.

Bendri siekiai ir tikslai duoda rezultatų vaikams ir visai bendruomenei. Saugokime ir stiprinkime sveikatą kasdien!

Kūno kultūros pedagogė B. Antanavičienė

SEMINARAS

„KOMANDINIO DARBO EFEKTYVUS PRITAIKYMAS“

Vasario 19 dieną mūsų įstaigoje vyko seminaras, kurį vedė Klaipėdos universiteto tęstinių studijų instituto andragogikos katedros dėstytojas Kęstutis Trakšelys. Seminare lankėsi kolegės iš Mažeikių rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir darželio „Gintarėlio“ pedagogės. Visiems seminaro dalyviams sužinoti apie komandinio darbo sėkmės komponentus, sąveikas, naudą, organizavimą, vaidmenų pasiskirstymą, komandų tolesnių stadijų vystymąsi buvo įdomu ir naudinga. Dėkojame seminaro lektoriui ir dalyviams.

UŽGAVĖNĖS. LŪŽO LEDO TILTAI...

Užgavėnės – žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventė. Šiais metais jos Lietuvoje ir mūsų įstaigoje šurmuliavo vasario 17 dieną. Nuo pat ryto persirengėlių šėliojimas kvietė visus daug valgyti, linksmintis ir varyti žiemą iš kiemo. Lašininis ir Kanapinis galynėjosi, kuris yra stipresnis ir kuris liks laukti pavasario. Kovą laimėjo Kanapinis, paskelbdamas, kad nuo  rytojaus prasideda Gavėnios laikotarpis. Užgavėnių šventės pabaigoje visi išlydėjo Morę, o su ja ir blogus, nesėkmingus darbus. Laukiame sugrįžtančio pavasario.

RENKAME MAKULATŪRĄ

Mūsų darželio ugdytiniai, bendruomenė siekia saugoti aplinką ir mokosi rūšiuoti. Rinkti ir rūšiuoti svarbu. Viena tona makulatūros išsaugo 27-30 kūbinių metrų vandens, 15-17 medžių, 2,7 kvadratinių metrų sąvartyno tūrio ir kt. Visus metus rinkta makulatūra keliavo į darželio sandėlį, kur jos sukaupėme net 1090 kilogramų. Dėkojame visiems rinkusiems ir talkinusiems sunešant makulatūrą į automobilį. Dideli ir reikšmingi darbai, kuriuos galime nuveikti susitelkus drauge, yra reikalingi mums ir gamtai. Kviečiame ir toliau rūšiuoti, rinkti makulatūrą.

GAMTOSAUGINĖ AKCIJA –

„AŠ GLOBOJU ŽVĖRELIUS ŽIEMĄ“

Dvi savaites vaikai, jų tėveliai, pedagogai nešė daržoves, grūdus, įvairias kitas gėrybes miško žvėreliams.
Vasario 12 dienos rytmetį, į susitikimą su girininku susirinko darželio ugdytiniai ir pedagogai. Salėje susirinkusius vaikus linksmino zuikis (kūno kultūros pedagogė Bronė Antanavičienė) ir briedis (vyr. pedagogė Jūratė Gintalienė). Personažai džiaugėsi, kaip gera gyventi miške, kurį prižiūri girininkas ir globoja vaikai. 
Rytmečio svečias – Mažeikių miškų urėdijos Kapėnų girininkijos girininkas Artūras Raudonis. Girininkas pasakojo kaip miške prižiūrimi medžiai, renkamos sėklos, globojami žvėreliai. Rodė vaikams briedžių ragus, aiškino nuo ko priklauso jų dydis. Viešnagės metu svečias padovanojo knygučių apie mišką, paveikslų, kalendorių.
Visiems smagu buvo nešti į kiemą dėžes su „vaišėmis“ žvėreliams, kurias girininkas nuveš į mišką žvėreliams.  Baltasis badas nebaisus žvėreliams, kai jais rūpinasi l./d. „Gintarėlis“ – vaikai, jų tėvai ir pedagogai.

GMP narė Jūratė Gintalienė

PRIEŠMOKYKLINIŲ GRUPIŲ PROJEKTAS

,,Smalsučių“ ir ,,Gudručių“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai ir pedagogės 2014–2015 mokslo metais vykdo sveikatingumo projektą ,,MAŽAIS ŽINGSNELIAIS KREPŠINIO LINK“.
Nuo rugsėjo mėnesio šešiamečiai, kurdami taisykles, mokosi krepšinio veiksmų su kamuoliu: perdavinėti ir gaudyti, varyti, mesti kamuolį į  krepšį.
 Sausio 22 dieną 11 val. sporto salėje vyko ATVIRA KREPŠINIO VEIKLA, kurioje ugdytiniai kartu su tėveliais ir personažu Tigriuku  (PU pedagogė E. Matutienė) demonstravo savo įgūdžius su krepšinio kamuoliu estafetėse, žaidimuose ir kitose krepšinio rungtyse. Išmokę veiksmų su krepšinio kamuoliu, ugdytiniai jau pradės mokytis žaisti Mažąjį krepšinį. Pavasarį mažieji krepšininkai pakvies  tėvelius ir darželio vyresniųjų grupių vaikus pažiūrėti Mažojo krepšinio varžybų.

Kūno kultūros pedagogė B. Antanavičienė

TRYS KARALIAI PASKELBĖ ŠVENČIŲ PABAIGĄ

Sausio 6 dieną į darželį tradiciškai atkeliavo Trys Karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Su Trijų Karalių švente ilgai trukęs šventinis laikotarpis baigėsi. Aplankę visų grupių vaikus, įstaigos darbuotojus Kasparas, Merkelis ir Baltazaras paliko dovanų – miros, aukso ir smilkalų. Linkėdami visiems gerų metų, karaliai paragino atsisveikinti su papuoštomis žaliaskarėmis eglutėmis.

ADVENTINIS BENDRUOMENĖS VAKARAS

Šiuolaikinis gyvenimas  alsuoja nuolatiniu skubėjimu, darbų „lavina“, šurmulio siautuliu. Adventas – vilties, rimties, gerų darbų, susikaupimo prieškalėdinis laikotarpis, kai kiekvienas apžvelgiame nudirbtus darbus, apmąstome praėjusias dienas. Adventas – tai puiki proga pabendrauti, išmokti daugiau ir dažniau išklausyti, padėkoti, užjausti ar atleisti ir mažiau reikalauti.
Todėl visa mūsų bendruomenė susibūrė į gražų Advento vakarą, kuriame svečiavosi Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos kunigas Klemensas Jaraminas, kuris visiems linkėjo ramybės šeimose, sėkmės darbuose. Vakaro metu išsakytos mintys, pamąstymai, palinkėjimai, skambančios dainos ir giesmės, gražus bendravimas šildė visus susirinkusius. Vilties, tikėjimo, gerumo, šilumos, dvasingumo, bendrumo pojūčių visiems pakaks ilgai. Gražių artėjančių švenčių!

GERUMO AKCIJA

Prieš didžiąsias metų šventes gerumo renginių įstaigoje gausu.  Jau tradicija tapęs geranoriškas ir nuoširdus bendruomenės renginys „Sušildykim sielas“, dar kartą atvėrė visų širdis gerumui, atjautai. Į svečius  atvyko mūsų įstaigos globojamos  „Žemynos“ ir „Ąžuoliukų“ šeimynos.  Jų namuose kepta duonelė ir pyragai – dėkingumo gestas. Darželio darbuotojai dovanojo globojamiems vaikams gražią, kupiną džiugių emocijų šventę. Jos metu savo drąsa ir talentais stebino mergaičių pasirodymai, o nuoširdus visų bendravimas šildė širdis. Smagu, kai prie šio geranoriško renginio prisijungia ir daugiau gerą širdį turinčių žmonių.
Dėkojame R. Trijoniui ir „Svirplio“ iš Šiaulių komandai, video operatoriui V. Daciui ir visai darželio bendruomenei.

SAUGUMO AKCIJA „BŪK ATSARGUS, BUDRUS IR SAUGIAI GRĮŠI Į NAMUS“

Gruodžio 18 dieną vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikus aplankė Nykštukas Tukas (kūno kultūros pedagogė B. Antanavičienė). Pasidalinęs prieššventiniais įspūdžiais, Nykštukas palinkėjo visiems neužmiršti rūpintis savo sveikata: aktyviai judėti, sveikai maitintis, būti saugiems.
Ugdytiniai, kartu su personažu prisiminė saugų elgesį namie, kieme, gatvėje. Vaikai demonstravo savo žinias: kaip saugiai pereiti gatvę, kaip pastebėti šviesoforo spalvas, kokie pavojai tyko gatvėje tamsiu paros metu. Kalbėjo apie atšvaitą ne tik kaip saugumo priemonę, bet kaip drabužio detalę, kuria patys vaikai norėtų puoštis ir rodyti draugams. Visi ugdytiniai buvo apdovanoti Mažeikių rajono Visuomenės sveikatos centro skirtais atšvaitais.
Metodinės grupės ,,Sveikuoliukas“ informacija.

SEMINARAS –

„SU LĖLE IR PASAKA ŽMOGAUS ŠIRDIES LINK“

Gruodžio 5 dieną mūsų darželyje vyko seminaras „Su lėle ir pasaka žmogaus širdies link“, skirtas ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogams. Seminarą vedė Klaipėdos universiteto reabilitacijos katedros dėstytoja, lėlininkė, teatrologė Salomėja Burneikaitė. Susirinkusius seminaro dalyvius pasitiko darbuotojų rankomis pagaminta lėlių paroda. Visus menine kompozicija pasveikino darželio metodinės grupės „Kibirkštėlė“  narės, suteikdamos galimybę pajausti gerumo prasmę, svarbią Advento laikotarpiu. Seminaro metu atskleistas lėlės ir žmogaus nenutrūkstamas ryšys. Kuriant bendrystės santykius su vaikais, lėlė tampa pagalbininku bendraujant, gyjant, mokantis pažinti pasaulį.

RUDENS MANDALA

Iš gausiai surinktos gamtinės medžiagos, darželio kieme „Gintarėlio“ vaikai sukūrė mandalą.

 

 

 

 

 

Darželio daina

„Gintarėlio“ mes vaikai
Esame linksmi -
Dainuojam, šokam, Žaidžiame -
Draugaujame visi.

Priedainis:
Sportuok, sportuok
Ir rankom vis suplok,
Jei nori augti tu stiprus
Kasdieną pabėgiok.

Sveiko maisto mes draugai
Esame tikri -
Daržoves, vaisius valgome
Ir augame sveiki.

Priedainis

Krepšinis draugas mūsų bus
Žinome visi -
Bėgiojam, varom, metame
Į krepšį mes linksmi.

Priedainis

Žodžiai: I. Kerienės
Muzika: R. Skirmontienės

 

 

 

Nuorodos

Švietimo ir mokslo ministerija
www.smm.lt

Mažeikių rajono savivaldybė www.mazeikiai.lt

Ugdymo plėtotės centras
www.upc.smm.lt

Programa „Zipio draugai“
www.vaikolabui.lt

www.ikimokyklinis.lt