SPECIALIOJI PEDAGOGINĖ PAGALBA

 

 

LOGOPEDINIS KABINETAS

Dirba:
Spec. pedagogė - logopedė - Sonata Jankauskienė.
Išsilavinimas - aukštasis, magistras.
Kvalifikacinė kategorija - vyr. logopedas.

          Kalba yra neatskiriama tautos kultūros dalis. Kalbinis bendravimas - tai žmonių tarpusavio kontaktų pagrindas, jo dėka formuojasi aukščiausios pažįstamosios veiklos formos. Išmokdamas kalbėti, vaikas įgyja galimybę suvokti ir atspindėti tikrovę, logiškai mąstyti, apibendrinti, planuoti ir reguliuoti savo ketinimus, sumanymus ir veiksmus. Sutrikus kalbai, vaikas netenka galimybės pilnavertiškai bendrauti, o neretai nukenčia ir kitų psichinių procesų raida.
          Vaikams pradėjus lankyti mokyklą, kalbos sutrikimai trukdo mokytis skaityti, rašyti, kartais ir kitus mokomuosius dalykus. Dėl šių sutrikimų gali atsirasti neigiami charakterio bruožai - uždarumas, nepasitikėjimas savimi, negatyvizmas, kurie dar labiau trukdo mokyti normalios kalbos. Todėl ypač svarbu laiku pastebėti ir diagnozuoti kalbos, kalbėjimo ar (ir) komunikacijos sutrikimus bei suteikti reikiamą logopedinę pagalbą.
Mūsų darželyje vaikų kalba, gavus tėvų sutikimą, vertinama jau nuo trijų metų. Diagnozavus kalbos, kalbėjimo ar (ir) komunikacijos sutrikimus, vaikai suskirstomi į pogrupius arba ugdomi individualiai. Norint pasiekti kuo geresnių rezultatų, jiems numatoma metinė kalbos ugdymo programa.

 

GERBIAMI TĖVELIAI

Jei jūs turite klausimų dėl savo vaiko kalbos, tai į juos mielai atsakys darželio logopedė, kuri Jūsų lauks kiekvieną TREČIADIENĮ nuo 15.00 iki 18.00 val. savo kabinete ( I a., prieš direktorės kabinetą, įėjus į valgyklą – pirmosios durys dešinėje).

 

2016 – 2017 m.m.

 

KALBOS VIKTORINA – „KALBOS TAKELIU“

Balandžio 20 dieną lopšelyje – darželyje „Eglutė“ vyko kalbinė viktorina „Kalbos takeliu“. Viktorinoje dalyvavo l.d. „Eglutė“ ir l.d. „Gintarėlis“ ugdytiniai – priešmokyklinių grupių vaikai, turintys kalbos ir kalbėjimo sutrikimų. Renginio tikslas – ugdyti šnekamosios kalbos įgūdžius per netradicinius renginius, bendradarbiaujant su kitų ikimokyklinių įstaigų ugdytiniais.
Viktorinos metu vaikai atliko įvairias grupines ir individualias užduotis: dėliojo dėliones, mozaikas, sprendė kryžiažodžius, kūrė pasaką, galvojo žodžius, dalyvavo estafetėje su velykiniais margučiais. Salėje tvyrojo gera, žaisminga nuotaika, skambėjo vaikų juokas, o renginį stebintys žiūrovai dovanojo savo plojimus. 
Renginio organizatorės – l.d. „Gintarėlis“ vyr. logopedė Sonata Jankauskienė ir l.d. „Eglutė“ logopedė - metodininkė Vida Stončienė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VYKDOMAS KALBOS UGDYMO PROJEKTAS

Jau trečius metus iš eilės vykdomas logopedės Sonatos Jankauskienės prevencinis kalbos ugdymo projektas „Miklūs piršteliai, judrus liežuvis – graži vaiko kalba“, integruotas į antrojo jaunesniojo amžiaus grupių veiklas. Štai keletas akimirkų iš projekto veiklos. 

 

NAUJIENA!

Logopedės kabinetas „pasipildė" nauja metodine priemone – šviesos stalu. Ši priemonė padės vaikams ugdyti kalbą, kūrybiškumą, lavinti smulkiąją motoriką bei pažintinius gebėjimus.

2017 m. kovo mėn.

 

PLANAI

Logopedinių pratybų veiklos planas ir programa 2018-2019 m.m.

Logopedinių pratybų veiklos planas ir programa 2017-2018 m.m.

Logopedinių pratybų programa 2016-2017 m.m

Logopedinių pratybų programa 2015-2016 m.m

 

 

 

Darželio daina

„Gintarėlio“ mes vaikai
Esame linksmi -
Dainuojam, šokam, Žaidžiame -
Draugaujame visi.

Priedainis:
Sportuok, sportuok
Ir rankom vis suplok,
Jei nori augti tu stiprus
Kasdieną pabėgiok.

Sveiko maisto mes draugai
Esame tikri -
Daržoves, vaisius valgome
Ir augame sveiki.

Priedainis

Krepšinis draugas mūsų bus
Žinome visi -
Bėgiojam, varom, metame
Į krepšį mes linksmi.

Priedainis

Žodžiai: I. Kerienės
Muzika: R. Skirmontienės

 

 

 

Nuorodos

Švietimo ir mokslo ministerija
www.smm.lt

Mažeikių rajono savivaldybė www.mazeikiai.lt

Ugdymo plėtotės centras
www.upc.smm.lt

Programa „Zipio draugai“
www.vaikolabui.lt

www.ikimokyklinis.lt